banner15

Erdoğan: Belgeler ortada, itirazım var

Başbakan Erdoğan, kendisinin dinlenmesine yönelik operasyonlarda gözaltına alınan şüphelilerin bırakılmasına tepki göstererek, "itirazım var" dedi

Erdoğan: Belgeler ortada, itirazım var

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il Danışma Meclisi Toplantısında konuşuyor.

Erdoğan, böcek operasyonlarında gözaltına alınan şüphelilerin serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Erdoğan, "Belgeler ortada, zanlılar dışarıda. İtirazım var." dedi.

Erdoğan, "Demokrasi, sandıkta başlar ve sandıkta tecelli eder. Her zaman ifade ediyorum; sandık namustur. Bir siyası parti sandıklara sahip çıkamıyorsa sandıkları gözetim altında tutamıyorsa vatandaşın verdiği oyun sandıkta kaybolmasına, çalınmasına göz yumuyorsa o siyasi parti daha en baştan kaybetmiştir" dedi.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının, bulundukları ülkelerde oy kullanabileceğini ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

Uzun bir mücadelenin ardından yurt dışındaki vatandaşlarımıza bulundukları ülkelerde oy kullanma hakkını teslim ettik. Yurt dışındaki vatandaşlarımız bulundukları ülkelerde, belirli yerlere kurulacak sandıklarda artık oylarını kullanabilecek. Bunu da ilk kez cumhurbaşkanlığı seçiminde tecrübe edecekler. İnşallah cumhurbaşkanlığının halk tarafından seçileceği bu seçimlerde, ilk kez böyle bir tecrübe yaşanırken yurt dışındaki vatandaşlarımızın da demokratik haklarını kullanmaları, bulundukları yerlerde bunu ilk kez tecrübe etmeleri, milli iradenin tecellisi bakımından inanıyorum ki sandığın çok daha güçleneceği bir seçim olacaktır.

BALYOZ KARARI

Başbakan Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin Balyoz Planı davasına ilişkin "ihlal" kararına değinerek, "2010 referandumuna 'hayır' diyenler şu anda 'evet' oylarının neticesini aldılar" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2014, 12:47
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48