Erdoğan: Bir avuç petrol için katliamlara sessiz kalınıyor

Erdoğan, bir avuç petrol için, çıkar için yaşanan katliamlara sesiz kalındığını belirterek, böyle bir yerde insanlıktan söz edilemeyeceğini söyledi.

Erdoğan: Bir avuç petrol için katliamlara sessiz kalınıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MÜSİAD Uluslararası Fuarı'nın açılışında konuştu.

Erdoğan, bir avuç petrol için, çıkar için yaşanan katliamlara sesiz kalındığını belirterek, böyle bir yerde insanlıktan söz edilemeyeceğini söyledi.

"KADINLARLA İLGİLİ AÇIKLAMAM YANLIŞ VERİLİYOR"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, I. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi'nde yaptığı konuşmada kadınla erkeği eşit konuma getirmenin fıtrata aykırı olduğu açıklamasının ardından basında yer alan haberlerle ilgili olarak, “İstanbul'da Kadın Adalet konulu zirvede konuştum. Dedim ki, kadın ve erkeği eşit konuma getiremezsiniz. Kadınların ihtiyacı olan eşitlikten ziyade eşdeğer olabilmektir. Söylediğim bu. Eşitlik değil eşdeğerlik olması gerektiğini yani adalet olması gerektiğini vurguladım. Dün bazı ulusal ve uluslararası gazeteler manası son derece belli olan bu ifademin sadece bir kısmını aldılar. Çok yanlış bir şekilde yansıttılar. Kimse böyle ahlak zafiyeti içinde bir yere varamaz” dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Suriye'deki tavrı çıkar adına değil, insanlık adına alıyoruz. Ekonomi politikalarımızı "önce insan" diyerek oluşturduk.

BM bölgedeki insani trajediyi sadece seyretmektedir. BMGK bölgede yaşanan insanlık dışı durumu sona erdirmek için hiç adım atmamaktadır. AB yanıbaşında insanlık ölürken suskun kalmayı tercih etmektedir. Kuzey Afrika ve Ortadoğu'da yaşanan hadiselere paralel olarak Türkiye de bazı saldırılara maruz kalmıştır. 2013 Haziran ayındaki sokak olayları, Aralık ayındaki darbe girişimi bu yıl Ekim ayında meydana gelen olaylar asla yerel dinamiklerle açıklanamayacak olaylardır.

Türkiye ekonomisi hedef alınmış algı  operasyonları yapılmış Türkiye'nin imajına karşı son derece kasıtlı saldırılar başlatılmıştır. Sokak şiddeti ve vandallık yapılırken polis müdahalesini kıyasıya eleştirenler, şu anda başka ülkelerdeki toplumsal hareketleri hiç gündeme getirmiyorlar.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 16:17
banner53
YORUM EKLE

banner39