banner39

Erdoğan: Biz bu milleti YouTube'a, Facebook'a yedirmeyiz

Erdoğan, yasadışı dinlemeler ve ses kayıtlarıyla ilgili olarak çıkardıkları internet yasasının yetersiz kalabileceğini belirterek, gerektiğine YouTube ve Facebook gibi siteleri kapatabileceklerini söyledi.

Güncel 07.03.2014, 10:16 07.03.2014, 10:25
Erdoğan: Biz bu milleti YouTube'a, Facebook'a yedirmeyiz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, son günlerde sık sık internetten paylaşılan yasadışı dinlemeler ve ses kayıtlarıyla ilgli yaptığı konuşmada yeni bir tartışmayı başlattı. Erdoğan, gerekirse YouTube ve Facebook gibi internet sitelerini kapatabilecekleri sinyalini verdi.

Başbakan Erdoğan, dün Atv ve A Haber ortak yayınında katıldığı programda, yasadışı dinlemeler ve ses kayıtlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğa, bu tür yasakların önüne geçebilmek için her türlü önlemi aldıklarının ancak bunların yetersiz kaldığını belirterek seçimden sonra yeni adımlar atacaklarını ifade etti. Erdoğan, ses kayıtlarının büyük sorunlara neden olduğunu, hasarların yuvaların yıkılmasına kadar varabileceğini belirterek "Biz bu milleti YouTube’a, Facebook’a yedirmeyiz" dedi.

Erdoğan, konuyla ilgili şunları söyledi: Şu anda dinlenme riski olmadan konuşacak durumda değilim. Kriptolu telefonu bıraktım, artık normal telefondan konuşuyorum. ‘Dinlerseniz dinleyin’ diyorum. Adamı ipe götürür bu dinlemeler ya, öyle montaj var. Yani insanları eşlerinden ayırır, aileyi bozar. Bakın bu internet yasasına bu malum çevreler hemen isyan ettiler. Biz neyse yapabildiğimiz kadarıyla şu anda onu yaptık. Ki o alanda bile 30 Mart’tan sonra atacağımız başka adımlar var. Bu konuda kararlılığımız var. Biz bu milleti YouTube’a, Facebook’a yedirmeyiz. Atılması gereken adım neyse biz bu adımı en kesin hatlarla atacağız. Kapatılmaları dahil. Çünkü yani bu insanlar veya bu kurumlar kazançları için imkanları için her türlü ahlaksızlığı, her türlü casusluğu, ajanlığı teşvik ediyor. Böyle bir özgürlük anlayışı olamaz. (Obama ile Gülen diyaloğu) Sayın Obama ile bu konuları görüştüm. Oradan da umutluyum. Ülkemdeki huzursuzluğun kaynağındaki kişi sizdedir dedim, Pensilvanya’dadır dedim. Bu kadar açık söyledim, ben de sizden gereğini bekliyorum dedim. Çünkü benim ülkemin iç güvenliğini tehdit edenler sizdeyse siz de buna karşı gerekli tavrı koymalısınız. Amerika’nın iç güvenliğini tehdit eden kişiler bende olduğu zaman siz nasıl bunu benden istiyorsanız ben de sizden aynı şekilde bunları isteme hakkına sahibim dedim. Olumlu baktı. Mesaj alınmıştır dedi. (Kırmızı bülten söz konusu mu) Neden olmasın. İşte diyorum ya her şeyi önce alt yapısını oluşturacaksın, hazırladığın bülteni de sağlam hazırlayacaksın.

Yorumlar (1)
isim 9 yıl önce
Ne güzel söylemiş işte yutup mutup yeyemez bizyicez demiş.Dha doymamış besbelli:)bırakın yesin yakında mide fesadından gidiveri gari:))
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?