banner15

Erdoğan: Bu dünyada bunu kimse yutmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör örgütü DEAŞ'ı terör örgütü PYD ile yok edeceğim" gibi safiyani bir yaklaşımı bu dünyada kimsenin yutmayacağını söyledi.

Erdoğan: Bu dünyada bunu kimse yutmaz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Elektrik Santralleri Toplu Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, ""PYD bir terör örgütü, PKK'nın yan kolu, YPG yan kolu. Apaçık bunlar ortadayken hala siz bunu savunuyorsanız, 'Terör örgütü DEAŞ'ı bir başka terör örgütüyle yok edeceğim' gibi safiyane bir yaklaşım ortaya koyuyorsanız, kusura bakmayın bu dünyada bunu kimse yutmaz. Yarın o örgütlerin hedefi haline gelmekten de kurtulamayacaklar." ifadelerini kullandı.

"BU ÖRGÜTLERİN TAMAMININ GERİSİNDE FARKLI GÜÇLER, DESTEKLER, PROJELER VAR"

"Terörle mücadele etmek, terör örgütlerinin hakkından gelmek bizim için kolaydır." diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Fakat şu gerçeğin de elbette farkındayız, karşımızdaki PKKsadece 3-5 bin teröristten ibaret değildir, karşımızdaki DEAŞ sadece belli sayıdaki teröristten ibaret değildir, karşımızdaki FETÖ sadece ortada gözüken hainlerden ibaret değildir, karşımızdaki DHKP-C sadece bünyesindeki birkaç yüz militandan ibaret değildir. Bu örgütlerin tamamının da gerisinde farklı güçler, destekler, projeler vardır."

"PEK ÇOK ÜLKE TÜRKİYE'YE KARŞI BİR HUSUMET POLİTİKASI YÜRÜTÜYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pek çok çevre, pek çok ülke Türkiye'ye karşı, 'Maksat komşunun iki gözü çıksın' mantığıyla bir husumet politikası yürütüyor. 'Türkiye ayağa kalkmasın, Türkiye belini doğrultmasın, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmasın'. İsteseniz de istemesiniz de biz muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacağız." şeklinde konuştu.

Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

"PYD bir terör örgütü, PKK'nın yan kolu, YPG yan kolu. Apaçık bunlar ortadayken hala siz bunu savunuyorsanız, 'Terör örgütü DEAŞ'ı bir başka terör örgütüyle yok edeceğim' gibi safiyane bir yaklaşım ortaya koyuyorsanız, kusura bakmayın bu dünyada bunu kimse yutmaz. Yarın o örgütlerin hedefi haline gelmekten de kurtulamayacaklar."

 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 17:34
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35