banner15

Erdoğan: Bunlar darbecileri kırmızı halılarda karşıladı

Erdoğan, AP'nin kararına tepki göstererek darbecileri kırmızı halıda karşıladığını söyledi

Erdoğan: Bunlar darbecileri kırmızı halılarda karşıladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AP'nin Türkiye kararını eleştirerek, "Bunlar darbecileri kırmızı halılarda karşılayanlardır. Bizse darbecileri indirdiğimiz için bunlardan rahatsız oluyorlar." dedi.

Erdoğan, Necmettin Erbakan Külliyesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Avrupa Birliği toplanmışlar, bir toplantı yapmışlar. O toplantıda müzakerelerin dondurulması ile ilgili bir karar almışlar. Sen bu kararı alsan ne yazar, almasan ne yazar" dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Siz zaten 53 senedir bu kararları alıyorsunuz 53 sene... Bu karara ellerini kaldıranlar, 'hayır' diyenler, 'evet' diyenler... Sayıya bakıyorsun 'hayır' diyenler 36 tane, 'evet' diyenler maşallah bayağı fazlaymış. Bak hani diktatör dediğiniz bir Erdoğan var ya evet bu Erdoğan bu zihniyete karşı diktatördür ama samimi olanlara karşı müşfiktir, merhametlidir."

"Bunlar tatlı su demokratıdır, bunlardan bir şey olmaz." diyen Erdoğan, "Bunlar darbecileri kırmızı halılarda karşılayanlardır. Bizse darbecileri indirdiğimiz için bunlardan rahatsız oluyorlar. Eğer darbeciler 15 Temmuz'da başarılı olsaydı var ya bunlar Avrupa meydanlarında zil takıp oynayacaklardı." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2016, 17:55
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48