banner39

Erdoğan: Bunlar haysiyet celladıdır kan emicidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhurbaşkanına ve milletvekillerine küfredecek kadar alçaldılar. Çünkü bunlar haysiyet celladıdır, bunlar kan emicidir, kan." dedi

Güncel 27.05.2016, 16:26 27.05.2016, 16:26
Erdoğan: Bunlar haysiyet celladıdır kan emicidir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim hayata geçirdiğimiz projeleri bunlar hayal dahi edemezler, farkımız bu. Bunlar, Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisi'nde Cumhurbaşkanına ve milletvekillerine küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda ahlak diye bir şey yok, bunlarda haysiyet diye bir şey yok. Çünkü bunlar haysiyet celladıdır, bunlar kan emicidir, kan." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırşehir'de Ahilik Haftası kutlama programında konuştu.

Erdoğan, "İşte bakın şimdi toplu olarak gelip kendileri diyorlar 'Bizi aldattılar. Biz şimdi geldik.' Dediler ki 'sizin şefkat elinize biz uzandık.' Ölmektense teslim olmayı tercih eden bu kişiler, örgütün içindeki diğer kandırılmış gençlere de örnek olmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kendisine silah çekene, amansızca teslim olana ne kadar müşfik davrandığını göstermiştir. Bizim inancımız, bizim töremiz bunu gerektirir." diye konuştu.

'BUNLARIN TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK TESCİLİNİ DE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ'

Erdoğan, "(Legal görünüm altındaki illegal terör örgütü) dedik, Fethullahçı Terör Örgütü olarak tavsiye kararını aldık ve hükümete gönderdik. Şimdi hükümetten de Bakanlar Kurulu kararını bekliyoruz ve bunların terör örgütü olarak tescilini de gerçekleştireceğiz" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?