banner39

Erdoğan: Dabık'a ilerliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'de 5 bin kilometrekarelik alanı terörden arındırmayı hedeflediklerini söyledi. Erdoğan, Başika üssü için de "Kimse konuşmasın orada duracak" dedi

Güncel 15.10.2016, 14:47 15.10.2016, 15:09
Erdoğan: Dabık'a ilerliyoruz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'deki toplu açılış töreninde halka hitap etti. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Ne dedik, 'İnlerine gireceğiz' dedik. 'Onlar kacaçak, biz kovalayacağız' dedik. Kovalıyor muyuz, kaçıyorlar mı? Nereye kaçarlarsa kaçsınlar. Şimdi kaçtıkları yerin vatandaşı olsunlar. Artık onlar bu milletin vatandaşı olarak anılmayacaklar.

Şimdi mağduriyet diyorlar. benim 241 şehidimin ailesi mağdur değil mi? Onları savunmayacaksın bize 15 Temmuz'u yaşatanları mağdur diye göstereceksin. Biz adaletimizin gereğini yargı ile beraber yapıyoruz.

Şimdi Konya'da on binler ne dedi? (İdam tezahüratları üzerine) Ben daha bir şey demedim. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.

GÜLEN'E SESLENDİ

Korkaklık senin şanındandır. Sende zerre kadar yürek varsa gel, gidip Amerika'ya sığınma. Gelemez, niye korkakların şanı kaçmaktır. Korkaklar zafer takı dikemez. Onu yiğitler diker.

15 TEMMUZ ANITI

İstanbul ve Ankara'da 15 Temmuz anıtı dikeceğiz.

Dabık'a ilerliyoruz. Orada 5 bin kilometrekarelik alanı terörü arındıracağız. Bizim kimsenin toprağında yerimiz yok. Ama ülkemizde 3 milyona yakın mülteci var. Onlara yer açalım.

Başika üssümüz konusunda da kimse konuşmasın. Bu üs orada duracaktır. Çünkü Başika aynı zamanda Türkiye'ye olabilecek terör saldırıları için bir sigortadır.

YENİKAPI RUHU

Cumhurbaşkanı olarak Yenikapı buluşmasını düzenledik. İktidar partisi tereddüt etmeden evet dedi. Sayın Bahçeli tereddüt etmeden evet dedi. Sayın Kılıçdaroğlu önce hayır dedi. Sonra ne oldu ne bitti evet dedi. Ne oldu? Önce memnun olduklarını söylediler. Sonra başladılar 'Biz böyle bir Yenikapı ruhundan yana değiliz' demeye. Olsan ne yazar olmasan ne yazar.

 

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?