banner39

Erdoğan'dan Devrim aracına atıf: Bu defa şarj tamam

"Türkiye'nin Otomobili" tanıtım toplantısında konuşan Erdoğan Devrim aracına benzin konmasının unutulmasını anımsatarak 'bu sefer şarj' dolu dedi

Güncel 27.12.2019, 16:00 27.12.2019, 16:07
Erdoğan'dan Devrim aracına atıf: Bu defa şarj tamam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Türkiye'nin Otomobili" tanıtım toplantısında konuştu. Erdoğan, "Devrim otomobilin önünü kesmeyi başardılar ama bu defa devrim otomobilinin önünü inşallah kesemeyecekler. Devrim otomobilinin benzini olmadığı için yolda kalmasını projeyi boğma kampanyasına çevirenler, Türkiye’nin Otomobili için de aynı şeyi yapmaya çalışacaklardır. Ama bu kez izin vermeyeceğiz.” dedi.

Erdoğan, Gebze'de Bilişim Vadisi’nin resmi açılış töreni ile yerli otomobilin tanıtıldığı "Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Yeniliğe Yolculuk Buluşması" programında "Devrim" arabasını inceleyerek, direksiyona geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yerli Otomobilin tanıtım konuşmasında Necmettin Erbakan'ı anarken, yerli otomobili engellemeye çalışanları tek tek anlattı.

"Ülkemizin ilk motor fabrikası teşebbüsünü başlatan sanayileşme fikrinin yılmaz savunucusu Necmeddin Erbakan Hocamızı rahmetle minnetle yad ediyorum" dedi.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?