banner39

Erdoğan'dan Erbil saldırısı sonrası ilk açıklama

Erdoğan, "Erbil’de konsolosluk çalışanlarımıza yönelik düzenlenen menfur saldırıyı kınıyorum. Saldırıda şehit olan çalışanımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Saldırının faillerinin süratle bulunmaları için Irak makamları ve yerel yetkililer nezdinde girişimlerimiz sürmektedir." dedi.

Güncel 17.07.2019, 16:34 17.07.2019, 18:07
Erdoğan'dan Erbil saldırısı sonrası ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erbil'de Türk konsolosluğu çalışanlarına yönelik suikast sonrası sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Erbil’de konsolosluk çalışanlarımıza yönelik düzenlenen menfur saldırıyı kınıyorum. Saldırıda şehit olan çalışanımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Saldırının faillerinin süratle bulunmaları için Irak makamları ve yerel yetkililer nezdinde girişimlerimiz sürmektedir." dedi.

Dışişleri Bakanlığından konu ile ilgili açıklama yapıldı:

Bugün (17 Temmuz) öğleden sonra Erbil Başkonsolosluğumuzun bir görevlisi Başkonsolosluğumuz binası dışında bulunduğu bir sırada uğradığı menfur silahlı saldırı neticesinde şehit olmuştur.

Saldırının faillerinin süratle bulunması için Irak makamları ve yerel yetkililer nezdinde girişimlerimiz sürmektedir.

Şehidimize Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve tüm Türk Milletine sabır diliyoruz.

T.C. Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız sosyal medyadan yaptığı kınama mesajında, "Şehidimize Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve aziz Milletimize sabırlar diliyorum. Menfur saldırının faillerinin bulunmasının takipçisi olacağız." dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt  Çavuşoğlu Esenboğa Havalimanı'nda Erbil'deki saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Erbil'deki saldırıyla ilgili Bağdat ve Erbil ile temas halinde olduklarını gerekirse heyet gönderileceğini söyledi.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü