banner39

Erdoğan: Davete icabet ederiz

Erdoğan: -Libya'ya asker gönderme konusu- Bir davet edildiğimiz yere gideriz. Şu anda da böyle bir davet olduğuna göre biz icabet ederiz

Güncel 26.12.2019, 11:37 26.12.2019, 12:09
Erdoğan: Davete icabet ederiz

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Rece Tayyip Erdoğan'ın konuşmasındaki ana başlıklar şu şekilde:

"Onlar bir savaş baronuna yardım ediyor, biz Libya'nın meşru hükümetinin yanında davete icabet ediyoruz. Farkımız bu."

"Meclis açılır açılmaz ilk iş, (Libya'ya) asker gönderme tezkeresini Meclisimize sunacağız."

"(Libya'ya asker gönderilmesi) Davet edildiğimiz yere gideriz, edilmediğimiz yere gitmeyiz. Şu anda bir davet olduğuna göre icabet ederiz."

"(Libya'ya asker gönderme tezkeresi) İnşallah ocak ayının 8'inde, 9'unda Meclisimizden bunu da geçireceğiz ve böylece davete icabet edeceğiz"

 "Çeşitli Avrupa ve Arap ülkelerince desteklenen darbeci generale karşı mücadele yürüten Trablus yönetimine her türlü desteği vereceğiz."

"(Libya ile mutabakat) Amacımız Akdeniz'de kimsenin hakkını, hukukunu gasbetmek değil tam tersine hakkımızın gasbedilmesine engel olmak."

 "(Libya'ya asker gönderme tezkeresi) İnşallah ocak ayının 8'inde, 9'unda Meclisimizden bunu da geçireceğiz ve böylece davete icabet edeceğiz" 
 

Kanal İstanbul

"(Kanal İstanbul) Devlete yük getirmeden yap-işlet-devret modeliyle, oldu ki bulamadık milli bütçeden yapmak suretiyle hayata geçireceğiz"

"(İmamoğlu'nun açıklamaları) Bunun kararını verme yetkisi bize aynı zamanda Büyükşehir Belediye Meclisine aittir. Senin böyle bir yetkin yok"

"Türkiye'ye küçük düşünmek, davranmak yakışmaz. Kanal İstanbul işte böyle bir projedir."

 "Kanal İstanbul proje ve inşa süreciyle ilgili hazırlıklarımız tamamlanmak üzere. İnşallah yakında bununla ilgili ihaleye de çıkılacaktır."

"Kanal İstanbul'un Montrö Sözleşmesi'yle herhangi bir ilgisi yoktur. Tamamen Türkiye'nin kendine ait bir su yolu olarak faaliyet gösterecek."

 "(Kanal İstanbul) Bu projeyle artık iyice sıkışan İstanbul'a yeni nefes ve hayat alanları açıyoruz."

Suriye

 "İdlib'de rejimin saldırıları, kalıcı ateşkesi mümkün kılmıyor. Bu saldırılardan kaçan yüz bine yakın kişi sınırımıza doğru harekete geçti."

 "Suriye içinde terörden arındırdığımız toplam alanı 8 bin 200 kilometrekareye çıkardık."

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?