banner15

Erdoğan Demirören hayatını kaybetti

Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in hayatını kaybetti

Erdoğan Demirören hayatını kaybetti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Doğan Medya Grubu'nu satın alarak Hürriyet, Kanal D ve CNN Türk'ün de sahibi olan Erdoğan Demirören'in 79 yaşında bugün 11:53 itibariyle hayatını kaybetti.

Uzun süredir tedavi gören ve 79 yaşında olan Demirören, son olarak Doğan Medya Grubunu satın alarak gündeme gelmişti.

CENAZE TÖRENİ

Erdoğan Demirören'in cenazesi, Pazar günü Fatih Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek. 

Erdoğan Demirören, geçtiğimiz salı günü gerçekleştirilen Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. Olağanüstü Genel Kurul toplantısında, 3 yıl süre ile görev yapmak üzere yönetim kurulu başkanlığına seçilmişti.

ERDOĞAN DEMİRÖREN KİMDİR?

28 Ağustos 1938 tarihinde dünyaya gelen Erdoğan Demirören aslen İnegöllüdür. Türk sanayici ve iş adamı olan Erdoğan Demirören Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Demirören Holding, LPG sektöründe çok sayıda şirketin sahibidir. Milangaz, Likidgaz, Mutfakgaz gibi markalarla bu sektörde Türkiye'nin en büyük grupları arasında bulunuyor.

Özel Ata Lisesi'nin de sahibidir. Oğlu Yıldırım Demirören ise Beşiktaş Kulübü'nün eski Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanıdır.

Evli olan Erdoğan Demirören üç çocuk babasıdır.

Son olarak Demirören Medya Grubu bünyesine Hürriyet, Posta, Kanal D, CNN Türk’ü de katarak yılın en dikkat çeken satın alma işlemi gerçekleştirmiştir.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 12:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48