banner15

Erdoğan Demirören son yolculuğuna uğurlandı

Önceki gün vefat eden Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören, son yolculuğuna uğurlandı.

Erdoğan Demirören son yolculuğuna uğurlandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

80 yaşında hayatını kaybeden Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören, son yolculuğuna uğurlandı.

Sabah saatlerinde Şişhane'deki holding binasında gerçekleştirilen programın ardından Demirören için Fatih Camisi'nde öğle namazı sonrası cenaze töreni düzenlendi.

Camiye cenaze aracıyla getirilen Demirören'in naaşı oğulları ve sevenleri tarafından musallaya taşındı.

Demirören'in tabutunun üzerine, 2. Mahmut dönemindeki Kabe kapısı örtüsü serildi. Demirören'in tabutunun yanına eşi, çocukları ve ailesinin adlarının yazdığı çiçekler konuldu. Demirören'in torunları Cemal, Murat, Erdoğan ve Kaan dedelerinin tabutu başında bekledi.

 

Taziye çadırı kuruldu

Cami avlusunda kurulan çadırda, Demirören'in eşi Tülin Demirören, çocukları Yıldırım Demirören, Tayfun Demirören ve Meltem Demirören Oktay ile aile üyeleri taziyeleri kabul etti.

Cami avlusunda erken saatlerden itibaren bir araya gelen kalabalık, taziye çadırının önünde uzun kuyruk oluşturdu. Sanat, siyaset, spor, medya ve iş dünyasından çok sayıda kişi Demirören'i son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

ERDOĞAN DEMİRÖREN KİMDİR?

28 Ağustos 1938 tarihinde dünyaya gelen Erdoğan Demirören aslen İnegöllüdür. Türk sanayici ve iş adamı olan Erdoğan Demirören Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Demirören Holding, LPG sektöründe çok sayıda şirketin sahibidir. Milangaz, Likidgaz, Mutfakgaz gibi markalarla bu sektörde Türkiye'nin en büyük grupları arasında bulunuyor.

Özel Ata Lisesi'nin de sahibidir. Oğlu Yıldırım Demirören ise Beşiktaş Kulübü'nün eski Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı idi.

Evli olan Erdoğan Demirören üç çocuk babasıydı.

Son olarak Demirören Medya Grubu bünyesine Hürriyet, Posta, Kanal D, CNN Türk’ü de katarak yılın en dikkat çeken satın alma işlemi gerçekleştirmiştir. 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 16:51
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48