banner39

Erdoğan: Hak yerini buldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reza Zarrab ve eski bakanların oğullarının tahliyesi ile ilgili olarak adaletin yerini bulduğunu söyledi

Güncel 28.02.2014, 17:50 28.02.2014, 18:51
Erdoğan: Hak yerini buldu

Başbakan Erdoğan, İstanbul merkezli operasyon kapsamındaki tahliyelere ilişkin, "Er geç hak yerini bulacaktır diye bir temennim vardı ve hak yerini buldu" dedi.

Başbakan Erdoğan, İstanbul merkezli operasyon kapsamındaki tahliyelere ilişkin, "Bir kısım paralel yargı maalesef çok haksız mesneti olmayan adımlar attılar ve şu anda ben er geç hak yerini bulacaktır diye bir temennim vardı ve hak yerini buldu. Temenni ederim ki buna benzer birçok mağdur olan insanlar vardı o mağdur olan insanlar da hakkın tecellisiyle bu hapishanelerden bir an önce çıkma imkanı yakalasınlar." diye konuştu.

Erdoğan, "Bu, tabii bir yargı sürecidir. Buraya yürütme olarak, bir başbakan olarak bizim müdahale imkanımız söz konusu değil ama bugün mevcut gelişme inşallah birçok şeylerin önünün açıldığını veya açılacağını gösteriyor. Temennim odur ki bundan sonra bu iş süratle gelişsin, bu mağdurların da durumu bir çözüme kavuşsun." dedi.

Bu arada Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da tahliyelerle ilgili olarak "Yargı kararı, saygı duyuyorum" dedi.

Kaynak: AA

 

 

Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?