Erdoğan İsrail'e Ğargad ağacını hatırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya İnsan Hakları Günü Programında yaptığı konuşmada, "Kudüs'ün sahibi olduklarını sananlar, arkasına saklanacak ağaç bile bulamayacak" dedi

Erdoğan İsrail'e Ğargad ağacını hatırlattı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü programı vesilesiyle düzenlenen programda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

(İTO Başkanı Çağlar'ın vefatı) Sayın Çağlar'a Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına,iş dünyasına başsağlığı diliyorum.

(Türkiye'nin yüzde 11,1 büyümesi) Bu oranla Türkiye, 3. çeyrekte dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi olmuştur. Bu rakamlarla iç ve dış fesat odaklarına en güzel cevabı verdiğimize inanıyorum.

Kudüs'te sergilenen vandallığın, hoyratlığın ilelebet devam etmesi mümkün değildir.
İnsan Hakları Günü'nü, dünyanın pek çok yerinde, özellikle Kudüs'te insan haklarının ayaklar altına alındığı bir dönemde anıyoruz.

Bugün Kudüs'ün sahibi olduklarını sananlar, yarın arkasına saklanacak ağaç bile bulamayacak.

ABD, Kudüs kararıyla dökülen kana ortak olmuştur. Biz bu kararı tanımıyoruz, tanımayacağız. Trump'ın açıklaması bizi bağlamaz, Kudüs'ü de bağlamaz. Kudüs'ü Müslümanlara ve diğer dinlerin mensuplarına zindan edenler, ellerine bulaşan kanı asla temizleyemeyeceklerdir. Filistin ve Kudüs meselesi, bir turnusol kağıdıdır. Bu meselede mazlumun yanında olmayanın, küresel barış konusunda söyleyecek sözü olamaz.

Türkiye'nin Suriye ve Irak'ta yaşanan insani dramlar karşısındaki duruşu başlı başına bir insan hakları efsanesidir.

Bu ülkeye karşı ihanet içine girmemiş olması şartıyla herkese kapımız açıktır. Açık olmaya devam edecek.

Bunlar bir terör örgütünü, başka bir terör örgütüyle yok etme gafletine düşecek kadar barıştan uzak tiplerdir. İstediği kadar nükleer silahları olsun, güçlü olan haklı olandır. Biz bu düzeni kabul etmiyoruz. Bunun için dünya beşten büyüktür diyerek itirazımızı dile getiriyoruz.

Eğer dünyada mültecilere sahip çıkma konusunda bir ödül verilecekse, bunu en fazla hak eden ülke Türkiye'dir. Eğer dünyada mültecilere sahip çıkma konusunda bir ödül verilecekse bunu en fazla hak eden ülke Türkiye'dir.

Dipnot: Hadis-i Şerif'te Rasulullah(S.A.V.):

Müslümanlarla yahudiler savaşmadıkça kıyamet kopmayacaktır! Yahudi,ağacın arkasına saklanacak,bunun üzerine,o ağaç Yahudiyi kovalayan kimseye: Ey Müslüman!Arkamda bir yahudi var gel onu öldür!diyecek.Gargad ağacı hariç çünki o yahudilerin ağacındandır’buyurdu.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 13:52
banner53
YORUM EKLE

banner39