banner39

Erdoğan: Kuzey Suriye'de yeni devlete müsaade etmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kuzey Suriye'de yeni bir devletin kurulmasına müsaade etmeyeceğiz bu böyle bilinmelidir.'' dedi

Güncel 24.12.2016, 11:57 24.12.2016, 12:11
Erdoğan: Kuzey Suriye'de yeni devlete müsaade etmeyeceğiz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Genel Kurulu açılışında konuşuyor.

Erdoğan'ın yaptığı konuşmadan satırbaşları şöyle:

"Türkiye'yi 1 trilyon dolar dış ticaret, 2 trilyon dolar milli gelir, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirme hedefine ancak hep birlikte çalışarak ulaşabiliriz. Açık konuşmak gerekirse, 2023 hedeflerimize en samimi ve sıkı sahip çıkan kesimlerin başında iş adamlarımız, özellikle de DEİK üyelerimiz geliyor."

"Bugün sınırlarımız içindeki ve dışındaki terör örgütleriyle nasıl canhıraş mücadele içindeysek, ekonomimize yönelik saldırılar karşısında da aynı kararlılığı göstermek mecburiyetindeyiz. Ülkesini ve milletini savunmak için en kıymetli varlığını, canını ortaya koyan yiğitler, aynı amaç için sermayesini kullanması gerekenlere örnek olmalıdır, ibret olmalıdır."

"İŞ DÜNYASINDAN ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR"

"Türkiye'nin ekonomisine yönelik saldırıların boşa çıkartılması konusunda devletle birlikte sizlere de (iş dünyasına) çok önemi görevler düşüyor. Bu kritik dönemde yatırımlarını, projelerini, gayretlerini erteleyen herkes, benim nazarımda ekonomimize saldıranlarla aynı saftadır. Bunun altını çiziyorum."

"MİLLİ SEFERBERLİK, SİLAHLI AL SOKAĞA ÇIK DEMEK DEĞİL"

"Hükümetimiz, iş dünyamıza, esnaf, sanatkarlarımıza vergi ve sicil affından kredi kolaylığına kadar pek çok ilave destek verdi ve vermeye de devam edecek. Bunun karşılığında iş dünyamızdan tek beklentimiz; ekonominin çarklarını hızlandırması, piyasayı hareketlendirmesidir. Çünkü yaşanan sıkıntının en önemli sebebi, herkesin bekleme durumuna geçmesidir. Bu bakımdan 'milli seferberlik' diyorum, boşuna demiyorum. Benim 'milli seferberlik' dediğim olay, 'eline silahını al, sokağa çık' bu değil. İşte milli seferberlik bu."

"YATIRIM OLMASI, LAZIM... BAŞKA ÇARE YOK"

"Bu ülkede yatırım olması lazım, bizim başka çaremiz yok. En zor şartlarda eğer bu yatırımlar yapılırsa bu ülke çökertilemez ama zor şartlarda yatırımlar durursa o zaman ülke durur Allah muhafaza."

"Kuzey Suriye'de yeni bir devletin kurulmasına müsaade etmeyeceğiz bu böyle bilinmelidir.''

 

 

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?