Erdoğan: Lümpenlerin yönettiği eski Türkiye yok

Erdoğan, PKK güdümündeki partinin muhatrap alınmayacağını belirterek "kendine aydın, akademisyen diyen lümpenin yönettiği eski Türkiye artık yok" dedi

Erdoğan: Lümpenlerin yönettiği eski Türkiye yok

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Koskoca ülkeyi, koskoca milleti, bir avuç kerameti kendinden menkul seçkinin, kendine aydın, akademisyen diyen lümpenin yönettiği eski Türkiye artık yok" dedi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 19. Muhtarlar Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "İstedikleri kadar debelensinler, çırpınsınlar. Koskoca ülkeyi, koskoca milleti, bir avuç kerameti kendinden menkul seçkinin, kendine aydın, akademisyen diyen lümpenin yönettiği eski Türkiye artık yok" dedi.

"Akademisyenlere ve onları destekleyenlere sormak istiyorum; Siz, Türkiye'nin birliğinden, beraberliğinden yana mısınız, değil misiniz? Önce bu soruya samimi bir cevap verin" diyen Erdoğan, "Şayet ülkenin birliğinden yanaysanız, niçin vatandaşlarımıza hayatı zehir eden, güvenlik güçlerimize saldıran terör örgütünün jargonuyla konuşuyorsunuz? Akademisyene, aydına, ciğeri beş para etmez bir terör örgütünün maşalığını yapmak yakışır mı? İmzaladığınız metnin mahiyetini bilmiyorsanız ayrı bir felaket, bilerek imza atıyorsanız ayrı bir felaket" değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, "Terör örgütünün sözcülüğünü yapan siyasetçi, terör örgütü gibi muamele görmeyi hak etmiş olmaz mı? Kimse hukuk önünde, bilhassa devletin ve milletin bekası söz konusu olduğunda asla layüsel değildir" diye konuştu.

Erdoğan, "PKK  Terör örgütü ve güdümündeki parti asla muhatap alınmayacaktır, o iş bitmiştir." dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 14:43
banner53
YORUM EKLE

banner39