banner15

Erdoğan: Misafir öğrencilere çalışma izni verilecek

Uluslararası Öğrenciler Buluşması'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Misafir öğrencilere çalışma izni verilecek. Misafir öğrenciler genel sağlık sigortasına dahil edilecek. 115 bin misafir öğrenciye ikamet belgesi verilecek" ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Misafir öğrencilere çalışma izni verilecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen "UDEF 11. Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının Final Programı"nda konuştu.

Erdoğan, konuşmasında 115 bin olan misafir öğrenci sayısını 350 bine çıkarmayı hedeflediklerini belirterek misafir öğrencilere müjdeyi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında yabancı öğrencilere çalışma izni verileceğini belirterek şunları söyledi; 

"115 bin misafir öğrencimizin tamamı ikamet belgelerini Göç İdaresi'ne gitmeden kendi üniversitelerinden alabilecekler. Ülkemize gelen tüm misafir öğrencilerimiz artık eskisi gibi üç ay beklemeden derhal genel sağlık sigortası kapsamına dahil olabileceklerdir. Eskiden kalma sigorta prim borcu olan öğrencilerimizin de gecikme faizleri silindi."

Erdoğan, "Bu hayırlı teşebbüsü (UDEF) hep birlikte desteklemeliyiz. Bu alanı birlikte doldurmazsak FETÖ ve DEAŞ gibi terör örgütlerine, sömürge ayıbını alınlarının ortasında taşıyan güçlere fırsat vermiş oluruz." ifadesini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 00:11
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48