banner15

Erdoğan: Musul'da masanın dışında kalamayız

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musul Kurtarma Operasyonu’na ilişkin, “Türkiye olarak masanın dışında kalamayız” dedi.

Erdoğan: Musul'da masanın dışında kalamayız

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 26. Dönem 2. Yasama Yılı açılışında Musul operasyonu ile ilgili konuştu. Erdoğan, “Benzer oyun Musul'da da sergilenmeye çalışılıyor. Bu oyunun da bozulması gerekiyor. Musul'a yapılacak bir operasyonun Tel Afer'i de etkileyeceğini hatırlatmak isterim” ifadelerini kullandı.

"Musul'un DAEŞ'ten kurtulabileceğine inanıyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Türkiye olarak masanın dışında kalamayız. Diğerlerinin böyle bir sınırı yok. Ama onlar orada sonuç belirlemek istiyor, biz buna seyirci kalamayız. Bunun kararını da burası verecek. Türkiye olarak kendi sınırlarımız içerisinde huzur ve güven içerisinde yaşamak istiyorsak, bu doğrultuda ilerlemek zorundayız. Devletler arasındaki münasebetler karmaşık ilişkilerdir. Türkiye'nin son dönemde artan bölgesel ve küresel etkinliği diğer devletlerle ilişkisini çok daha grift hale getirmiştir. ABD, AB, Rusya ile olan ilişkilerimiz çok önemli süreçler yaşadığımız dönemden geçiyoruz."

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2016, 16:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35