banner39

Erdoğan, Özgecan'ın ebeveynine hayran kaldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgecan'ın ebeveyninin tavrına hayran kaldığını söyledi

Güncel 18.02.2015, 13:40 18.02.2015, 13:40
Erdoğan, Özgecan'ın ebeveynine hayran kaldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan AFAD lojistik merkezi açılışında yaptığı konuşmada, Mersin'de hayatını kaybeden Özgecan'ın babasının verdiği mesajlara değindi. Erdoğan, "Anne ve babanın tavrına hayran oldum." dedi.

Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi: Özgecanımız'ın katilleri hemen yakalandı. Ama yeter mi? Hayır. Bunlara en üst seviyeden ceza verilmesi gerekir. Anne ve babanın tavrına hayran oldum. Verdikleri mesajlar tüm insanlık içindi.

Dilerim terör estirenler de bundan nasibini alırlar. Barış sürecinde huzuru arıyoruz. Bunu yakaladığımızda maddi ve manevi nasıl bir sıçrama yakalayacağımızı hayal edin.

Özgecan'ın ailesinden siyah başörtüsü aldım.

Ortadoğu, Afrika kimsenin hesaplaşma yeri değildir. Etnik ve mezhebi ayrılığı kaşıyanlara şunu söylüyoruz: Gelin dünyadan bu ayıbı temizleyelim. Kendi evlatlarımızın müreffeh geleceği için bunu yapacağız.

AVRUPA'YA YARDIM ÇAĞRISI

AFAD'ın dünyanın her yerine ulaşan büyük bir organizasyon olduğunu söyleyen Erdoğan, Avrupa'nın Suriyeli kardeşlerimize gösterdiğimiz tavır için sadece pohpohladıklarını söyleyen Erdoğan "Sen paradan bahset paradan" dedi.

 

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?