banner39

Erdoğan Pakistan'da

Erdoğan Endonezya'daki temaslarını tamamlayarak Pakistan'ın başkenti İslamabad'a geçti. İslamabad Havalimanı'nda Pakistan Başbakanı Navaz Şerif ile gerçekleştireceği görüşmenin ardından Türkiye'ye hareket edecek.

Güncel 01.08.2015, 14:43 01.08.2015, 14:43
Erdoğan Pakistan'da

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya'daki temaslarını tamamlayarak özel uçak "TUR" ile TSİ 10.35'te Pakistan'a gitti.

Erdoğan'ı, Cakarta Halim Perdanakusuma Havalimanı'ndan Endonezya Dışişleri Bakanı Retho Marsudi ve Türkiye'nin Cakarta Büyükelçisi Zekeriya Akçam ile diğer ilgililer uğurladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin de Pakistan'a gitti.

Erdoğan'a Çin ve Endonezya ziyaretlerinde eşlik eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise yaklaşık 100 işadamıyla Türkiye'ye döndü.

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan, konakladığı otelden ayrılırken otel personeli ve bazı Türk vatandaşlarca uğurlandı. Bir Endonezyalının hediye ettiği yöresel atkıyı takan Erdoğan, hatıra fotoğrafları da çektirdi.

İslamabad Havalimanı'nda Pakistan Başbakanı Navaz Şerif ile bir araya gelecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şerif'in onuruna vereceği yemeğin ardından Türkiye'ye hareket edecek.

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?