Erdoğan: Tehdit ederek bu milleti asla yola getiremezsiniz

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, sel felaketi sonrası incelemelerde bulunmak üzere gittiği Ordu'da konuşma yaptı

Erdoğan: Tehdit ederek bu milleti asla yola getiremezsiniz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ordu'da halka hitap etti. Dolardaki yükselişe değinen Erdoğan, "Tehdit ederek bu milleti asla yola getiremezsiniz.. Biz düştüğümüz yerden kalkarız. Dün de kalktık, bugün de kalkarız. Yeter ki benim milletim dik dursun. Hiç endişeniz olmasın, biz bugüne kadar hep dik durduk" dedi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ünye’de sel bölgesini ziyaret ederek, Karadeniz Sahil Yolu’nda yıkılan Cevizdere Köprüsü’nde incelemelerde bulundu. Erdoğan burada yaptığı açıklamada, köprünün en az 3 ay içinde yeniden yapılacağını, bölgede hasar tespit çalışmalarının hızla tamamlanarak yaraların sarılacağını söyledi. Erdoğan buradaki temaslarının ardından Ordu merkeze geçti. Erdoğan burada toplanan kalabalığa hitap etti.

Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları:

"Yıkılan Cevizdere Köprüsü İhalesini üç dört ay içerisinde, alışılmış bir ihale tarzıyla değil, hemen süratle yapacağız ve köprümüzü de bitireceğiz.

"Hedefimiz şu inşallah tıraş edilen sakal çok daha güçlü çıkar. Ve gerek fındıkları buradan zarara uğrayan barınakları evleri zarara uğrayan ne varsa kim varsa valiliğimizce hasar tespitleriyle sizlere ödenecektir.

"Eyvah dolar yok demeyin ha! Bu işin dolarla molarla ilgisi yok. Onların doları varsa bizim Allah'ımız var. Ve şunu söylüyorum gelin yastığın altında dolarlar varsa Eurolar varsa çıkarın. Bunları bankalara vererek Türk lirasına çevirelim ve bu anlamda en önemli istiklal savaşını verelim.

"Bunlar o dilden anlıyor. Bizi tehdit ediyorlar. Tehdit ederek bu milleti asla yola getiremezsiniz. Biz hukuktan anlarız hukuk dilinden anlarız. Kardeşlerim inşallah bizler hak neyse hukuk neyse onun gereğini yaparız. Ama tehdide gelince kusura bakmasınlar. ”Şunu vermeyeceğiz bunu vermeyeceğiz” Senin olsun verme!’ Yazık NATO’daki stratejik ortağınızı bir papaza değişiyorsunuz" dedi
 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 21:48
banner53
YORUM EKLE

banner39