Erdoğan: Türkiye ekonomik kuşatma ile karşı karşıyadır

Erdoğan, "Döviz kuru kısa sürede normal seviyesine inecektir" açıklamasında bulundu

Erdoğan: Türkiye ekonomik kuşatma ile karşı karşıyadır

Ankara'daki 10. Büyükelçiler toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, "Türkiye ekonomik kuşatma ile karşı karşıyadır. Temkinli şekilde attığımız, atacağımız adımlar var. Dövizdeki gelişmeler ülkemize saldırı niteliğinde ülke larak serbest piyasa kurallarından asla taviz vermedik, vermeyeceğiz. Sosyal medya üzerinden birçok ekonomik terör kişilikleri var, yargımız tedbirlerini almıştır, üzerlerine gidiyoruz. Sermeyaye el konacak" diyenler ihanet şebekeleridir" dedi.

Erdoğan sözlerine, "FETÖ'nün inlerine nasıl girdiysek bunların da inlerine gireceğiz. Döviz kuru kısa sürede normal seviyesine inecektir" diye devam etti.

Erdoğan'ın konuşmasındaki ana başlıklar şu şekilde:

NATO müttefiki olarak ciddi bedeller ödemiş bir devlete karşı her alanda böylesine düşmanca tavır içine girilmesinin hiçbir makul gerekçesi yoktur. Burada amaç, üzüm yemek değil bağcıyı dövmek hatta mümkünse bağcının dişlerini dökmek, ciğerini de sökmektir. Bunların yapmak istediği bu.

Bunlar gerçekten ihanet şebekesi ama biz bunlara yüz vermeyeceğiz, bu tür spekülasyonları yapanlara da gereken bedeli ödeteceğiz.

Küresel sistemin kabadayıları, bedeli kanla ödenmiş kazanımlarımıza hoyratça, destursuzca el uzatamaz.

Terörden ekonomik manipülasyonlara bir dizi operasyona maruz kalmamızın en önemli sebebi, milli menfaatlerimiz noktasında tavizsiz bir tutum takınmış olmamızdır.

Türkiye'nin ekonomik dinamikleri sağlamdır, güçlüdür, yerindedir ve yerinde olmaya da evelallah devam edecektir.

Bugün yaşadığımız hadisenin ne 1994, ne 2001, ne 2007 kriziyle bir ilgisi yoktur. Gerçekten bambaşka bir durumla karşı karşıyayız.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 15:35
YORUM EKLE

banner39