banner39

Erdoğan: Türkiye itilecek, kakılacak bir ülke değildir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye itilecek, kakılacak, onuru ile oynanacak, bakanları kapılardan kovulacak, vatandaşları yerlerde sürüklenecek bir ülke değildir" dedi

Güncel 22.03.2017, 13:10 22.03.2017, 13:10
Erdoğan: Türkiye itilecek, kakılacak bir ülke değildir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Anadolu Yayıncılar Derneği üyeleri ile buluştu.

Şu sıralar burada bir konuşma yapan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Ben yerel basını bir okul olarak görüyorum. Ülkesine milletine sorumluluk duymayan hiçbir kimsenin böyle bir faaliyetin içinde olması mümkün değildir. Niyetiniz iyi ise neticesi mutlaka güzel olur. Anadolu basınının içinden çıktığı milletin değerlerine uygun şekilde hakikatin yanında yer alacağına inanıyorum. 

Dünyada medya 4. güç olarak zikredilir. Ülkemizde geçmişte kendini bu sıralamanın ilk sıralarına çıkartan medya patronları gördük. Medyadaki hakim yapı bu kesimlerin kontrolündeydi. Manşetlerle çarpışarak bugünlere geldik. Biz gücümüzü manşetten değil milletten aldığımız için bu çarpık zihniyete meydan okuduk. 

Geçmişte kimin iktidara geleceğini kimin düşeceğini belirlemeye alışmış olanların düzenini bozarak yolumuzda yürüdük. Halka bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam diyenlerin her türlü hakaretine maruz kaldık.

Kendi ülkesini bir takım güçlere şikayet edenlerle mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Medya mensubu görüntüsü altında yabancı servislere ajanlık yapanlara izin vermeyeceğiz. Adam gelmiş 1 ay Alman Konsolosluğu'nda misafir ediliyor.

Şansölye bizim burada çifte vatandaş olan bir gazetecimiz var bunu bırakmanızı istiyorum diyor. Size 4 bin 500 PKK'lı teröristin dosyasını verdim, verdiniz mi? Onunla ilgili kararı yargı verir, bizde yargı bağımsızdır. Mahkemeye çıktı ve mahkeme tutukladı, şu anda içerde. 

Sen, Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanına adeta kapını kapatıyorsun, bakanlarına kapını kapatıyorsun, uçuş izni vermiyorsun, oraya gidenleri konuşturmuyorsun. Hollanda'da atını, itini benim vatandaşlarımın üzerine süren, benim bakanıma arabada mahkumiyet verene sen diyorsun 'Ben de Hollanda'nın yanındayım'. Peki sen Hollanda'nın yanında mısın, güzel. Ben de halkımın ve Hakk'ın yanındayım.

"149 GAZETECİ LİSTESİ GETİRDİLER, 144'Ü TERÖRDEN TUTUKLU"

Biz beşer planında kimsenin karşısında eğilmedik. Batı bizi sürekli gazetecileri hapse atmakla suçluyor. Bu gazeteciler listesini verin dediğimizde gelen isimler arasında katilden soyguncuya, çocuk istismacısına kadar herkes var. 149 gazeteci listesi getirdiler, 144'ü terörden tutuklu. Karşımıza maskeyle çıkanlara artık haydut muamelesi yapma kararı aldık. 

"TÜRKİYE İTİLİP KAKILABİLECEK BİR ÜLKE DEĞİL"

Bize parmak sallayan Avrupa'ya sesleniyorum. Türkiye itilecek, kakılacak, onuru ile oynanacak, bakanları kapılardan kovulacak, vatandaşları yerlerde sürüklenecek bir ülke değildir. Dünyanın her yerinde bu yaşananlar çok yakından takip ediliyor. Siz böyle davranmaya devam ederseniz, yarın dünyanın hiçbir yerinde hiçbir Avrupalı, Batılı, güvenle, huzurla sokağa adım atamaz. Bu tehlikeli yolu açarsanız en büyük zararı siz görürsünüz. Türkiye olarak, Avrupa ülkelerini demokrasiye, insan haklarına, özgürlüklere saygılı olmaya davet ediyoruz. Unutulmamalıdır ki, bu değerlere bizim kadar özellikle Avrupalının ihtiyacı vardır.

Ülkemiz için cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin en doğrusu olduğu kanaatindeyiz. 15 Temmuz bunun ne kadar doğru olduğunu gösterdi. Yapılan değişiklik özetle şudur; cumhurbaşkanlığı ile başbakanlık birleştiriliyor. Anamuhalefetin başındaki zat hala cumhurbaşkanı ve başbakanın birleştirildiğini bilmiyor. Anlaşamazlarsa kavga olur diyor. Bu kavga olmasın diye sistemi değiştiriyoruz. 

"KUYRUKLU YALAN DİZİSİ"

Muhalefetin bu konuya bakışına baktığımızda bu değişikliklerle hiçbir ilgisi olmayan bir kuyruklu yapan dizisi görüyoruz. Cumhurbaşkanının parlamentoyu fesih yetkisi yok. Erken seçim kararı mı alınacak? Cumhurbaşkanı Meclis ile beraber alabilir. İkisi beraber seçime girecek. Muhtarlıkların, belediyelerin hatta lokantaların kapatılmasına... 500 tane başkan yardımcısı atanmasına kadar nice yalanlar çıktı. Cevap veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Yalanın en büyük panzehiri gerçeklerdir. 

"TEK ADAM REJİMİ 1923'TE KAPANDI"

Muhalefet yatıp kalkıp tek adam diyor. Okumadıkları ve okuduklarını anlamadıkları için tek adam rejimi ile cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini karıştırıyorlar. Tek adam rejimi 1923'te kapandı, artık söz konusu değil. Bu sistem demokratik bir sistemdir."

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü