banner15

Erdoğan ve Putin'in konuşacağı konular belli oldu

Yaklaşık 8 ay önce Türkiye'nin Rus uçağını düşürmesiyle başlayan krizin ardından Rusya ile devlet başkanları nezdinde ilk görüşme 9 Ağustos'ta gerçekleşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya ziyaretine günler kala Rus lider Putin ile konuşacağı konular belli oldu.

Erdoğan ve Putin'in konuşacağı konular belli oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

9 Ağustos'ta St. Petersburg'da biraraya gelecek Rusya Devlet Başkanı Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hangi konularda konuşacakları açıklandı.

Sputnik'te yer alan habere göre Moskova ile Ankara arasındaki uçak krizinin ardından 9 Ağustos'ta St. Petersburg'da ilk kez yüzyüze görüşecek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hangi konu başlıklarını ele alacağı Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov tarafından açıklandı.

EKONOMİ, TİCARET, YATIRIM

Peskov, "Görüşmede nelerin ele alınacağını tahmin etmek kolay. Rus uçağıyla ilgili yaşanan trajediden önce Rusya ve Türkiye'yi ileri partnerlik ilişkileri birleştiriyordu. İki ülke arasında hem ekonomik ve ticari hem de yatırım işbirliğinde çalışmalar ile çok yoğun bir politik diyalog yürütülüyordu" dedi.

"Bu nedenle görüşmede elbette, ilişkilerin nasıl, ne hızla ve hangi aşamalarla restore edileceği konusunda ciddi bir görüş alışverişi yapılacak. Bunun dışında ekonomik faaliyetlerle ilgili meseleler de var" ifadelerini kullanan Peskov, "Ayrıca liderlerin,Suriye dahil bölgesel problemler konusunda ayrıntılı bir görüş alışverişi yapacağını da söyleyebiliriz" diye ekledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2016, 09:01
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35