banner15

Erdoğan yeni anayasa hesaplarına MHP'yi kattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti ve MHP'nin birlikte hareket etmesi halinde yeni bir anayasanın yolunun açılabileceğini söyledi

Erdoğan yeni anayasa hesaplarına MHP'yi kattı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti ve MHP'nin yeni anayasa için gerekli 367'yi bulamayabileceğini belirterek, "Hiç olmazsa millete gitmenin yolu açılabilir" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT'nin Yıldız Sarayı Silahhane binasından canlı yayımladığı "Cumhurbaşkanı Gençlerle Buluşuyor" programında, gençlerin sorularını cevapladı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Sadece iktidar partisi ile MHP el ele verse, 367'yi bulamayabilirler, o ayrı bir konu ama hiç olmazsa millete gitmenin yolu açılabilir. İnanıyorum ki millete gitmenin yolu açılsa, millet böyle bir yeni anayasa 'evet' diyecektir. Milletimize bu noktada güveniyorum.

İktidar partisi ile MHP arasında asgari müştereklerin değil, azami müştereklerin olduğuna inanıyorum. Azami müştereklerin olduğu iki görüş, iki yapı, eğer bir araya gelir de böyle bir milli ve yerli anayasayı eğer oluşturursa, bu millet de kendisi için, kendi dokusunu yansıtan milli ve yerli bir anayasaya 'evet' diyecektir diye düşünüyorum. Temenni ederim ki bu adım da kararlı bir şekilde atılır.”

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 13:49
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48