Erdoğan yüz yüze eğitim 15 Şubat'a kadar ertelendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, okullarımızdaki yüz yüze eğitime verdiğimiz aranın 15 Şubat 2021'e kadar uzatıldığını söyledi.

Erdoğan yüz yüze eğitim 15 Şubat'a kadar ertelendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yılın son kabine toplantısının ardından eğitimle yüz yüze dönemine geçişle ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları aktardı:

Vaka sayısında düzenli düşüşe uygun olarak kısıtlama tedbirlerini dikkatle gözden geçiriyoruz. Vatandaşlarımıza tamam diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmelerini bekliyorum. Gelişmelerin ümitvar olduğunu gördük. Okullarımızdaki yüz yüze eğitime verdiğimiz arayı 15 Şubat 2021'e kadar uzatıyoruz."

Bakan Ziya Selçuk da açıklamıştı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 25 Aralık'ta yaptığı açıklamada iselerde 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının birinci döneminde bugüne kadar sınav yapılamamış derslerden herhangi bir sınav yapılmamasına, bu döneme ilişkin kalan sınavların, salgının seyri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilecek planlama doğrultusunda 15 Şubat 2021'den sonrasına ertelenmesi kararlaştırığını söylemişti.

Kaynak: HABERTÜRK

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 16:38
banner53
YORUM EKLE

banner39