banner15

Erdoğan: Zırhlı araçlarımız Münbiç'e girdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kartal'dan sonra partisinin Maltepe mitinginde yaptığı konuşmada, "Zırhlı taşıyıcılarımız Münbiç'e girdi" ifadesini kullandı.

Erdoğan: Zırhlı araçlarımız Münbiç'e girdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Maltepe mitinginde yaptığı konuşmada, "Zırhlı taşıyıcılarımız Münbiç'e girdi" dedi.

Erdoğan, "Üniversiteyi öğrencilerimizin ayağına götürdük. Üniversitelerimizde inşallah kısa bir zaman sonra Türkiye kaliteyi de yakalayacak. Kaliteyi de yakaladığı zaman Aziz Sancarların sayısı da bir, iki olmayacak. İnşallah, bunların sayısı da artacak, bu konuda da kararlıyız." diye konuştu.

"Bizim fiilimizin ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamaz." diyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yaptık, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile alakalı olarak da ne diyorlar? 'Efendim Özal'ın yaptığı köprünün fiyatı şu, Demirel'in yaptığı köprünün fiyatı bu. Bayramda tamamen ücretsiz yaptılar.' Tamam, Bay Muharrem sen de ücretsiz olandan geç. Ne işin var senin Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde? Oradan gitme. 15 sene sonra o köprü ne olacak? Bu da devlete verilecek."

"Maltepe Belediyesi'nin de bir tane elemanı içerideymiş. Üstelik de Başkan Yardımcısı. Neden biliyor musunuz? MLKP'den dolayı, yani terör. Düşünün terör örgütü mensupları Maltepe'yi yönetiyor hale bak. Benim Maltepeli kardeşlerim hala bu partiye oy mu verecek Allah aşkına." diyen Erdoğan, "Terör örgütü ile bunlar el ele, kol kola yürümediler mi? Ankara'dan İstanbul'a yürümediler mi? Şimdi pazar günü bunlara bir Osmanlı tokadı yakışmaz mı?" ifadesini kullandı.

'Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacağız'

Erdoğan, "Biz bir şey yapıyoruz; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacağız, hedefimiz bu." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Selahattin Demirtaş) Neymiş mahkum olmamış. Bunu Bay Kemal savunuyor. 'Mahkumiyeti mi var?' diyor, 'YSK buna aday olabilirsin' dedi... Yani YSK burada vicdani davranmamışsa, böyle bir yanlış yapmışsa aynı yanlışı biz de yapacak mıyız?" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yapacağımız çok iş var, kimseye muhtaç olmayacağız, kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz." diye konuştu.

"AK Parti ne aldatan olur, ne aldanan olur." diyen Erdoğan, "Bu adımları kararlılıkla attık. Türkiye'de 25 havalimanı vardı, bu sayı 59'a çıktı. Neredeyse lüks otobüs fiyatına uçakla gidiyoruz. Bunlara sorsan, bundan da rahatsızlar." ifadesini kullandı.

Erdoğan, şunları söyledi:

"Enerjide Türkiye, dünya devleri arasında yerini alıyor mu? Şimdi nükleer enerjiye, elhamdülillah geçiyor muyuz? Bunun adımlarını da attık mı? Hızla birincinin adımını attık, ikinci, üçüncü ve dördüncü nükleerin de inşallah adımlarını atacağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afrin ve Cerablus'a 200 bin kardeşimiz döndü, bu sayı artarak devam edecek. Çünkü hepsi evlerine, topraklarına dönmeyi arzu ediyor." dedi.

'PKK ile mücadelemiz bundan sonra çok daha kararlı gidecek'

"Suruç'ta attığınız adımın bedelini çok daha ağır ödeyeceksiniz. Zira orada attığınız adımda, o PKK'nın paçavrasını elinde tutan katil, şu anda içeride ama şunu açık söyleyeyim, bizim PKK ile mücadelemiz bundan sonra çok daha kararlı gidecek." diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Şunu açık söyleyeyim; bizim PKK ile mücadelemiz bundan sonra çok daha kararlı gidecek. FETÖ ile de mücadelemiz çok daha kararlı gidecek. Sorun bakalım Bay Muharrem'e, Bay Kemal'e 'Sizin terörle mücadele konusunda bir ifadeniz oldu mu, bir açıklamanız oldu mu, FETÖ ile mücadelede bir açıklamanız oldu mu?' Yok. Niye? Beraberler onun için."

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 15:15
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48