banner39

Erdoğan'a 'örgüt lideri' ifadesi belgelerde

25 Aralık operasyonlarının başarısız olmasından sonra imha edilmeye çalışılan fezlekelere ait belgeler ortaya çıktı. Belgelerde Başbakan Erdoğan için, "Örgüt lideri" ifadesi kullanılıyor

Güncel 10.06.2014, 10:03 10.06.2014, 11:16
Erdoğan'a 'örgüt lideri' ifadesi belgelerde

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan’ın isminin 'örgüt lideri' olarak zikredildiği fezleke ortaya çıktı. Bakanların ve bazı iş adamlarının da örgüt üyesi olarak ifade edildiği fezleke, operasyonların başarısız olmasından sonra imha edilmişti. İkinci bir operasyonda kurtarıldığı belirtilen fezleklerde yer alan ifadeler hükümet tarafından "darbe girişiminin belgeleri" olarak nitelendirilmişti.

İmha edilmek üzereyken kurtarılan fezlekelerin belgeleri Star Gazetesi'nin bugünkü sayısında yayınlandı.

Fezlekede iki iş adamı arasında geçen bir konuşmaya atıfta bulunulduktan sonra şöyle deniliyor: “Yapılan çalışmalarda ... Medya Grubunun satışı ve para konularının talimatını örgüt lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın, Bakan Binali Yıldırım’ın bizzat takibi ile başta ... olmak üzere ... ve ... isimli şahıslara verdiği anlaşılmış olup bu görüşmelerde R. Tayyip Erdoğan’ın örgüt üyelerine verdiği talimatların ayrıntıları ve ... de örgütteki hiyerarşik ilişkiyi benimsediğine dair açıklamaları tespit edilmiştir.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?