banner15

Erdoğan'da 14 Ağustos açıklaması: Biz namert değil mertiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası oda ve borsa başkanlarıyla buluşarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

Erdoğan'da 14 Ağustos açıklaması: Biz namert değil mertiz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Oda ve Borsa Başkanlarıyla İstişare Toplantısı'nda biraraya geldi. Erdoğan konuşmasında Gülen cemaatine yardım ettiklerini itiraf ederek "Biz bunlara bunlar eğitimle uğraşıyorlar deyip destekler verdik. Ben söyledim Rabbimden af diliyorum, milletimden özür diliyorum. Olaya samimiyetle baktık. Ama ne yazık ki karşımızdakilerden bunu görmedik" dedi.

Erdoğan, bu sözlerinin ardından örgüte yardım edenleri affedilemeyeceğini belirterek "Millete kurşun sıkanı nasıl affetmiyorsak, o kurşunu finanse edeni de affetmeyeceğiz. Geldiğimiz yer itibariyle bu yapının her okulu, dersanesi, evi terör yuvası, her şirketi birer terör organizasyonudur" dedi.

Erdoğan'ın açıklamasından satır başları şöyle:

Bizim bu ülkeden başka gidecek yerimiz yoktur demiştir milletimiz. O gece köken, parti farkı gözetmeksizin sokaklara inerek bizim vatanımızdan başka güvenecek dalımız yoktur demiştir.

TOBB'un hastanesinde yaralı olan Oğuzhan kardeşimizi dün ziyaret ettim. 23 yaşında, 1.90 boyunda bir fidan. Cemalini bir göreyim istedim.

Aşk bu vatan bu millet için yürüyüştür. Bu dikkat edin Şenkaya'da 20 tane devletin de verdiği imkanlarla hayvan besleyen emekli bir ailenin evladı. Yarın defnedilecek, Rabbim Peygamberimize komşu eylesin.

İmandır o cevher ki, ilahi ne büyüktür İmansız olan paslı yürek, sinede yüktür. 5 şehidimiz vardı, altıncısı da Oğuzhan oldu. Onların elinde silah yoktu, tek silahları imanlarıydı. Bir hanım kardeşimizin başı vücudundan ayrıldı ve kongre merkezimizin çatısına düştü.

Şimdi ben Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet dediğim o takıma birileri cemaat diyor, diğer cemaatlere hakaret olur. Bunlar tam bir terör örgütü. Bu terör örgütü aileleri birbirinden ayırıyor. Bunları ben hep haşşaşi diye anıyorum. Bunlar Hasan Sabbah'i yolunda. Onların çok iyi kadroları var. Şeytan da melekti, ilk isyan eden o oldu. Bunlar Allah'ı istismar ederek milleti aldattılar.

Noktayı daha koymadık, bu bir virgüldür, bu iş devam ediyor. Temizlemek zorundayız. Rehavet yok, gevşemek yok, kararlı bir şekilde bu süreci devam ettirmek durumundayız. Mevlana Hazretlerinin pergel benzetmesinde olduğu gibi bir ayağımızı sıkı sıkı basmak, diğeriyle tüm dünyayı dolaşma iradesindeyiz.

Yurdumuzun üzerinde tüten en son ocak sönmeden kimsenin bu milleti esir etmeye gücü yetmez. Milletimle iftihar ediyorum.

BATI OYNAYAMADI

Batı zil takıp oynayacaktı, Rabbim onlara bu fırsatı vermedi. Zilleri ellerinde kaldı.

Yenikapı'da pazar günü miting düzenlenecek. Parti farketmiyor. Bu milli birliğimizin ifadesi olmak üzere mesajlarımızı birlikte verelim istedim. Demokrasi ve şehitler mitingi olduğu için Türk bayrağından başka bayrak gelmesin istedim.

"KILIÇDAROĞLU'NU BEKLİYORUM"

Yani orada bayrağımızın dışında parti bayrağı, sendika şu bu hiçbir bayrak istemiyoruz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağı, Azerbaycan bayrağı dalgalanabilir. Sayın Devlet Bahçeli'nin haberini aldık, sağolsunlar varolsunlar. Ben Kılıçdaroğlu'nun da orada olmasını istiyorum.

Onlar da bir heyetle olacakmış, umarım durumu tekrar gözden geçirir ve gelirler. FETÖ'nün bürokrasideki gücünü kırmak adına ciddi adımlar attık.

Bu sinsi örgütün TSK içindeki yapısı da deşifre oldu. Bir de iş dünyası ayağı var. Belki en güçlü oldukları yer orasıdır. Bu eli kanlı örgütün iş dünyası içindeki tüm düzenini tamamen kesmekte kararlıyız. Şu anda yakalananlar buzdağının görünen yüzü, diğerleriyle ilgili çalışmalar sürüyor.

Biz bunlara bunlar eğitimle uğraşıyorlar deyip destekler verdik. Ben söyledim Rabbimden af diliyorum, milletimden özür diliyorum. Olaya samimiyetle baktık. Ama ne yazık ki karşımızdakilerden bunu görmedik.

Millete kurşun sıkanı nasıl affetmiyorsak, o kurşunu finanse edeni de affetmeyeceğiz. Geldiğimiz yer itibariyle bu yapının her okulu, dersanesi, evi terör yuvası, her şirketi birer terör organizasyonudur.

Bu hain yapı ile ilgili ama fakat diyenler benim indimde gönlü onlarla birlikte olanlardır. Bu adamlar katildir, ellerine masumların kanı bulaşmıştır. Bu adamlar sinsidir, her sözlerinin gerisinde başka bir niyet var. Bu adamlar hırsızdır, sınav sorularını çalarak milyonlarca insanın geleceğini çalmıştır.

14 AĞUSTOS AÇIKLAMASI

Tehditle şantajla himmet adı altında işadamlarından da para topladılar. Üst akıl Pensilvanya'daki değil, üst akıl başka.

Şimdi ne diyorlar 14 Ağustos'u bekleyin. Biz namert değiliz, mertiz mert.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2016, 12:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35