banner15

Erdoğan'dan AB için referandum sinyali

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıl sonuna kadar sabredip AB müzakerelerini referanduma götürebileceklerini söyledi

Erdoğan'dan AB için referandum sinyali

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Meralarımız var ama et fiyatları almış başını gidiyor ihtiyacımızı karşılayabilmek için ithalat yapmak zorunda kalıyoruz. Bu kabul edilebilir bir nokta değil" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de ‘Milli Tarım Projesi' toplantısında konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

AB ÜYELİK SÜRECİ

"Kalkıp Türkiye'ye de 'Avrupa Birliği ile ilgili müzakereler durdurulabilecek' diyeceksin. Bakıyorsun, 'müzakereleri durdururuz'. Geç kaldınız, hemen kararınızı verin. Bak Sayın Başbakan burada, bakanlar burada. Ben de Cumhurbaşkanı olarak diyorum ki yıl sonuna kadar sabredelim, ondan sonra millete gidelim."

"Hamdolsun bugüne kadar hiçbir şehidimizin kanını yerde koymadık, koymayacağız. Mesele artık kanı yerde koyma, koymama boyutunu aşmıştır. Türkiye'ye ve Türk milletine yönelik her saldırıya, her ihanet girişimine öyle bir cevap vereceğiz ki bir daha kimse değil teşebbüs etmek, böyle bir niyeti aklından dahi geçiremeyecektir."

TERÖR

"Yeni güvenlik konseptimizde PKK'nın veya bir başka terör örgütünün, çapı ne olursa olsun, hiçbir eylemine karşı en küçük bir müsamaha, tereddüt yoktur. Tam tersine böyle bir durumda var gücümüzle terör örgütünün tepesine binecek, bilinen bilinmeyen ne kadar adamı, destekçisi, yardakçısı varsa hepsini de hukuk çerçevesinde hak ettiği cezaya çarptıracağız."

MİLLİ TARIM

Milli Tarım Projesi her türlü takdiri ve desteği hak ediyor. Bu projeye hep birlikte sahip çıkmalıyız. Anadolu dünyanın en kadim tarım ve hayvancılık coğrafyası olmasına rağmen bugün her iki konuda da olmamız gereken yerden çok uzaktayız.

Meralarımız var ama et fiyatları almış başını gidiyor ihtiyacımızı karşılayabilmek için ithalat yapmak zorunda kalıyoruz. Bu kabul edilebilir bir nokta değil. Azotlu gübre ile topraklarımızı mahvettik.

Doğallıktan uzak tüm hastalıkların temelinde de o gübreleme yatıyor. Bu reformla birlikte biz doğal gübreye dönmek durumundayız. Çöp atıklarını kompost gübreye çevirmek suretiyle gübrelemede bunları kullanabiliriz. Şu anda sadece 30 büyükşehir belediyesi bu konularla ilgili adımını atsa kompost gübre üretimini hızlandırsa buradan çok büyük nimet elde ederiz. Enflasyon hedeflerine ulaşamamamızın en önemli nedeni gıda fiyatlarıdır. 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2016, 16:35
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35