banner15

Erdoğan'dan AB'ye tepki

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde AK Partili milletvekilleriyle yaptığı iftar sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği'ne tepki gösterdi.

Erdoğan'dan AB'ye tepki

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde AK Partili milletvekilleriyle yaptığı iftar sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği'ne tepki gösterdi. AB'nin 53 yıldır Türkiye'yi oyaladığını belirten Erdoğan, "Bu nereye kadar devam eder, işte bunun kararını hükümetimiz hep birlikte vererek adımı ona göre atmalıyız. Bizim kimse tahammülümüzü test etmesin" diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"Kurulduğu 2001 yılından bugüne kadar bu siyasi hareketin her kademesinde liyakat ve hizmet esaslı bir değişim kesintisiz şekilde yaşanmıştır. Bu değişim geleneğinin diğer siyasi hareketlere de örnek olmasını diliyorum. Bizim başlattığımız bu siyasi hareket bu işi başarmıştır. Bu vesileyle 22 Mayıs'ta gerçekleştirilen kongrede genel başkanlık ve bilahare Başbakanlık görevini devralan Binali Yıldırım kardeşimi bir kez daha tebrik ediyorum.

PARLAMENTO İÇ TÜZÜĞÜ DEĞİŞEBİLİR

Meclis kurulumuzda görev yapan milletvekillerimiz Türkiye'nin zor bir döneminde tarihi bir mücadele veriyorlar. Parlamentonun şu anki çalışmasına mevcut iç tüzük bir ilkellik getiriyor, bu ilkellikten kurtulmamız lazım. Süratle atmanız gereken adım, parlamento iç tüzüğünü değiştirmenizdir. Türkiye Cumhuriyeti'ne, Türk halkına, masaların üzerinde dolaşan parlamenterler yakışmıyor. Bütün bunları aşarak, milletin beklentilerine cevap verecek yasaların bir an önce çıkması lazım. Ben bu parlamentonun, milletimin bunu başaracağına inanıyorum.

YATIRIMLARLA BERABER ÜRETİMİ DE ARTTIRACAĞIZ

Bir taraftan terörle mücadelede bu operasyonları bir şekilde sürdürürken diğer taraftan yatırımlarla beraber inşallah üretimleri arttıracağız. Üstadın ifadesiyle, Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşını gediğine koymadan, size durmak asla yakışmaz. Aslolan bu millete hak ettiği hizmeti vermektir, biz bu millete hizmetkar olmaya geldik. Aslolan yüzünü Türkiye'ye dönmüş yüz milyonların geleceklerini aydınlatacak bir ışık yakabilmektir. Bizi 79 milyon izlemiyor, bizi tüm İslam dünyası hatta daha ileri gidiyorum, tüm insanlık izliyor.

MUHAMMED ALİ'NİN RAKİBİ DÜNYADAKİ TÜM ZALİMLERDİ

Türkiye'nin neresine gittiysek vatandaşlarımızın gönüllerinden ve gözlerinden adeta fışkıran sevinç, teşekkür beyanlarıyla karşılaştık. Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz, ABD'de son vazifemizi yaptığımız Muhammed Ali bizim için niçin önemliydi biliyor musunuz? Çünkü o tüm dünyadaki mazlumlar, mağdurlar, Müslümanlar için dövüşüyordu. Muhammed Ali'nin rakibi dünyadaki tüm zalimler, tüm kötüler, tüm alçaklardı.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2016, 22:39
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35