banner39

Erdoğan'dan Almanya'ya sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'deki operasyonlar için 'endişeliyiz' açıklaması yapan Almanya'ya sert çıktı

Güncel 03.11.2016, 14:26 03.11.2016, 14:36
Erdoğan'dan Almanya'ya sert tepki

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya'nın FETÖ mensubu savcılarla ilgili iade taleplerini geri çevirdiğini, bu hareketiyle teröristlere kucak açtığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre Merkezi'nde düzenlenen, "Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaşayan İnsan Hazineleri Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri" ödül töreninde konuşuyor.

Alman Adalet Bakanının Türkiye'deki operasyonlarla ilgili "endişeliyiz" şeklindeki açıklamalarına da sert çıkan Erdoğan, "Biz sizin bu durumunuzdan endişeliyiz. Teröre yataklık yapıyorsunuz. Unutmayın terör bumerang gibi döner sizi vurur" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk milleti 15 Temmuz'da sadece hürriyetine, sadece inancına, sadece bayrağına, ezanına, sadece demokrasisine değil, aynı zamanda hedeflerine de sahip çıkmıştır. Ama bundan rahatsız olanlar da olmuştur. Selalardan, ezan seslerinden rahatsız olanlar olmuştur, geçmişte de bunlardan rahatsız olanlar vardı. Onların uzantıları hala var, yarın da olacak onu bilesiniz ama bütün mesele biz yolumuzda daim olalım ve kula kul olmayalım. Sadece Allah'a kul olalım." dedi.

banner53
Yorumlar (0)
25
orta şiddetli yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?