banner39

Erdoğan'dan 'Danslı protesto'ya tepki

Genç kızın ölümüne tepki için bir grup kadınla birlikte dans gösterisi düzenleyen CHP'li milletvekili Aylin Nazlıaka'ya da sert çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ne biçim iştir. Önce sen biliyorsan bir Fatiha oku" sert çıktı

Güncel 16.02.2015, 14:39 16.02.2015, 14:39
Erdoğan'dan 'Danslı protesto'ya tepki

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin'de bindiği minibüste vahşi bir şekilde öldürülen genç kızla ilgili yaptığı değerlendirmede, olayın bizzat takipçisi olacaklarını söyledi.

Genç kızın ölümüne tepki için bir grup kadınla birlikte dans gösterisi düzenleyen CHP'li milletvekili Aylin Nazlıaka'ya da sert çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Özgecan'ımızın ölümünü dans ederek güya protesto ediyorlar. Bu ne biçim iştir. Önce sen biliyorsan bir Fatiha oku. Bilmiyorsan bir rahmet dile. Ailesine bir başsağlığı dile. Dans ediyor. Bunum bizim kültürümüzdeki yeri nedir?" sert çıktı.

Erdoğan konuşmasında şunları söyledi: Otobüste teröristler tarafından diri diri yakılan kızımız için ses çıkarmayanlar, eylem sırasında ölenler için Türkiye'yi ayağa kaldırmaya çalıştılar. Bunlar kendi ülkesine, kendi milletine, kendi insanının değerlerine, kültürüne o kadar uzaklar ki geçtiğimiz günlerde hunharca katledilen Özgecan'ımızın ölümünü dans ederek güya protesto ediyorlar. Bu ne biçim iştir. Önce sen biliyorsan bir Fatiha oku. Bilmiyorsan bir rahmet dile. Ailesine bir başsağlığı dile. Dans ediyor. Bunum bizim kültürümüzdeki yeri nedir? Adeta sanki o ölümden zevk alıyor, bu anlama gelir.

Bu alçaklığın, bu canice, vahşice yapılan bu katlin failleri yakandı. İnşallah hakkettikleri cezayı da en ağır şekilde almaları için bizzat davanın takipçisi olacağım. Şu anda da zaten takip ediyorum

Yorumlar (0)
31
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?