banner39

Erdoğan'dan ilk tepki: Kefenimizi giyerek çıktık

Başbakan Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nde dün yaşanan olaydan sonra ilk kez bugün Konya'da konuştu. Erdoğan direkt cevap vermedi; ancak konuşmasında "Kefenimizi gireyerek çıktık yola" dedi

Güncel 26.04.2014, 14:30 26.04.2014, 18:02
Erdoğan'dan ilk tepki: Kefenimizi giyerek çıktık

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TÜBİTAK'ın desteğiyle Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Türkiye'nin ilk Bilim Merkezi'nin açılışını yaptı. Erdoğan, "Bu seçimde de hamdolsun milletim laf üretenler ile hizmet üretenlerin ayrımını en güzel şekilde yapmıştır. 'Takiye, yalana, iftiralara hayır', hizmete, gerçek anlamda 'Evet demiştir. Kopyalama hizmete değil, hakiki hizmet, bunu iyi ayırt edin" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim kapsamında 28 Mart'ta yapılan mitinge ses tellerindeki rahatsızlık nedeniyle katılamadığından dolayı teşekkür ziyareti için bugün Konya'ya geldi. İstanbul'dan özel 'Ana' uçağı ile Konya'ya gelen Başbakan Erdoğan, ilk olarak TÜBİTAK'ın desteğiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Türkiye'nin ilk Bilim Merkezi'nin açılış törenine katıldı. Başbakan Erdoğan'ın gelişi nedeniyle havalimanına sivil arac alınmayınca, yolcular valizlerle güvenlik noktasından aprona kadar gitmek zorunda kaldı. Törende Başbakan Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan eşlik etti.

Başbakan Erdoğan, tören alanında bulunan Kasımpaşalılar'ın kendisine karşılamasına teşekkür ederek, ''Kasımpaşalı kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Doğduğum büyüdüm Kasımpaşalı kardeşlerimin Konya'da olması bizi mutlu etti" dedi.

"LAF BAŞKA, İCRAAT BAŞKA BİR ŞEY"'

Bilim Merkezi'nin açılışıyla Ak Parti iktidarının bilime ve sanata verdiği önemin ispatı olduğunu belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

"Laf başka, icraat başka bir şey. İnanıyorum ki, her geçen gün milletim lafa değil, icraata prim verdiğini gösterecektir. Nitekim bu seçimde de hamdolsun milletim laf ile hizmet üretenlerin ayrımını en güzel şekilde yapmıştır. Takiyeye, yalana, iftiralara 'Hayır' demiştir. Hizmete, gerçek anlamda 'Evet' demiştir. Kopyalama hizmete değil, hakiki hizmet, bunu iyi ayırt edin."

Başbakan Erdoğan, 28 Mart'ta yapılan mitinge sağlık nedenleriyle katılamadığını ve teşekkür etmek için Konya'da geldiğini söyledi. Kısa süren konuşma ardından kurdeleyi kesen Başbakan Erdoğan ve beraberindeki bakanlar Bilim Merkezi'ni gezerek incelemelerde bulundu.

"KEFENİMİZİ GİYEREK BU YOLA ÇIKTIK"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Merkezi'nin açılışınan artından bölgesel yayın yapan Kon TV'nin yeni hizmet binasının açılış törinine katıldı. Tören alanındakilerin 'Dik dur eğilme', 'Türkiye seninle gurur duyuyor' sloganları atması üzerine Başbakan Erdoğan, "Hiç endişeniz olmasın. Biz yola çıkarken ne dediysek ordayız. Kefenimizi giyerek bu yola çıktık. Onun için birilerinin meşru olmayan hevesleri bizleri bu yoldan döndüremez" dedi.

Başbakan Erdoğan, şükran ziyareti için Konya'da bulunduğunu hatırlatarak o dönem 68 miting yaptığını ancak Konya ve Kayseri'ye gelemediğini, seçimlerde 18 büyükşehir arasından Konya'nın birinci, Kayseri'nin de ikinci sırada çıktığını kaydetti. Kurdeleyi kesen Erdoğan, daha sonra televizyon binasında incelemede bulundu. Tören sırasında 11 yaşındaki Emine Eda Babur ise, Başbakan Erdoğan'a, kendi evlerine davet ettiğini ve Erdoğan'ın annesinin vefat etmesinden dolayı üzüntü duyduğunu belirten bir mektup verdi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?