Eren Abluka Sonbahar-Kış-12 operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Ağrı ve Iğdır’da Eren Abluka Sonbahar-Kış-12 operasyonu için düğmeye basıldı.

Güncel 12.11.2022, 09:37
Eren Abluka Sonbahar-Kış-12 operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığınca Ağrı ve Iğdır’da 1017 personelin katılımıyla "Eren Abluka Sonbahar-Kış-12 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Dursun Pampal Operasyonu" başlatıldı.

Terör örgütü PKK'yı ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Ağrı ve Iğdır illerinde "Eren Abluka Sonbahar- Kış-12 (Ağrı-Doğubayazıt-Büyük Ağrı Dağı ve Iğdır-Aralık-Küçük Ağrı Dağı) Şehit J. Uzm. Çvş. Dursun Pampal" operasyonu başlatıldı.

Erzurum Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde gerçekleştirilen operasyonda, jandarma özel operasyon, jandarma özel harekat, jandarma komando ve güvenlik korucu timlerinden oluşan 1017 personel ve 58 operasyonel tim görev alıyor.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Abluka Sonbahar-Kış Operasyonlarının, halkın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarıyla devam ettiği vurgulandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?