Ergenekon bitiyor; hâlâ ifade vermeyenler var!

Beş yıldır devam eden Ergenekon davasında iki hafta sonra karar verilecek; ancak davanın bazı sanıkları hala yakalanamadı.

Ergenekon bitiyor; hâlâ ifade vermeyenler var!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye tarihinin en büyük "derin yapılan" davası olarak nitelendirilen Ergenekon davasında sona doğru yaklaşıyor.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de 5 yıldır devam eden 66'sı tutuklu 275 sanıklı Ergenekon davasında karar 5 Ağustos Pazartesi günü yapılacak duruşmada açıklanacak.

66 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının istendiği davada şu ana kadar duruşmalara hiç uğrayamayan, firarda olan ve öldüğü için ifade veremeyen sanıklar mevcut.

DALAN VE ÇÖMEZ FİRARİ

Haklarında yakalama kararı bulunan emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı, Saipir Debzledvize, Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan ve eski milletvekili Turhan Çömez'in ise savunmaları alınamadı.

ERUYGUR HASTA

Emekli Orgeneral Şener Eruygur'un sağlık sorunları nedeniyle ifadesi alınamazken, tutuksuz sanıklardan İlhan Selçuk ise yargılama aşamasında savunmasını yapamadan yaşamını yitirdi.

İLHAN SELÇUK ÖLDÜ

Yine Ergenekon soruşturmalarının ilk dalgasında gözaltına alınıp tutuklanan İşadamı Kuddusi Okkır, ağır hastalığının son aşamasında tahliye edildi. Kuddisi Okkır 6 Temmuz 2008'de hayatını kaybetti, iddianamede adı yer almadı. Davanın tutuksuz sanıklarından Engin Aydın ve Murat Özkan'n da yargılama aşamasında savunmalarını yapamadan öldüler.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2013, 14:43
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35