banner15

Ergenekon'un gizli tanığı 'Terazi' gözaltına alındı

Ergenekon Davası'nda gizli tanıklık yapan İranlı iş adamı, 5 adamıyla birlikte gözaltına alındı

Ergenekon'un gizli tanığı 'Terazi' gözaltına alındı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ergenekon Davası'nda 'Terazi' kod adıyla gizli tanıklık yapan İranlı iş adamı Naci Şerifi Zindaşti, Sarıyer'de kendisini iş adamı olarak tanıtan Ömer E.A.'nın evini kurşunladığı iddiasıyla 5 adamıyla birlikte gözaltına alındı.

Zindaşti'nin Ömer E.A.'dan 1 milyon 300 bin TL'ye yat almak için anlaştığı ancak bu alışverişin gerçekleşmemesi üzerine saldırıyı düzenlediği iddia edildi.

Polis, soruşturma sonunda saldırıyı İranlı uyuşturucu taciri Naci Şerif Zindaşti ve 5 adamının düzenlediğini belirledi. Büyükçekmece'de düzenlenen bir operasyonla Zindaşti ve 5 adamı gözaltına alındı. Şüpheliler ile birlikte 3 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

İddiaya göre Zindaşti, Ömer E.A. ile 1 milyon 300 bin dolar karşılığında yat almak için anlaştı. Ancak alışveriş gerçekleşmedi. Sinirlenen Zindaşti, Ömer E.A.'yı telefonla aradı. Bu sırada Ömer E.A., "Erkeksen buraya gel" dedi. Zindaşti de adamlarıyla birlikte Sarıyer'e giderek Ömer E.A.'nın evini kurşunlattı.

Polis, saldırının ardından polise saldırıyı kendilerinin düzenlediğini söyleyerek teslim olan İsmail G. ve Murat Ç.'nin ev eşyası ile 5 bin TL karşılığında olayı üslendikleri ortaya çıktı. Ömer E.A.'nın başka suçlardan dolayı hakkında arama kararı olduğu için tutuklandığı öğrenildi.

Naci Şerifi Zindaşti'nin kızı Arzu Şerifi Zindaşti ve şoförü Devrim Öztunç, 2014 yılında içinde bulundukları lüks cipe düzenlenen silahlı saldırıda hayatlarını kaybetmişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2016, 16:07
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48