banner39

Ermenek'te sorumlular için adli kontrol kararı çıkarıldı

Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı, maden kazasındaki sorumlular hakkında adli kontrol kararı çıkardı

Güncel 31.10.2014, 14:30 31.10.2014, 14:30
Ermenek'te sorumlular için adli kontrol kararı çıkarıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı, Ermenek'te yaşanan maden faciasında, Ermenek Sulh Ceza Hakimliğine başvurarak sorumlular hakkında adli kontrol kararı çıkardı.

Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklama şöyle:
"Madende mahsur kalan işçilerin halen sağ veya ölü olarak çıkarılamamış olmaları nedeniyle, duruma göre kusur atfedilebilecek şüpheli kişilerin cezai sorumluluklarının farklılık arz edeceği göz önüne alınarak, bu aşamada elde edilen evraklar ve deliller üzerinde yapılan incelemelere göre ileride kendilerine kusur atfedilebilecek yetkili ve görevliler hakkında şüpheli sıfatıyla CMK 109. maddesi uyarınca,Ermenek Sulh Ceza Hakimliğinden adli kontrol talebinde bulunulmuştur. Mahkemece talebimize uygun karar verilmiş ve verilen karar, gereği için ilgili kuruma Başsavcılığımızca gönderilmiştir.

Olaydan sağ kurtulan işçilerin ifadelerinin alınmasına başlanıldığı, bir önceki vardiyada görevli işçilerin de ifadelerinin alınmasına yönelik kolluğa talimat verildiği, kurtarma çalışmalarının halen devam etmesi nedeniyle madende bilirkişilerce inceleme yapılamadığından, olayın oluş şekliyle ilgili kesin olarak tespitin yapılamadığı, çalışmaların sonucuna göre soruşturmanın daha da derinleştirileceği kamuoyuna saygıyla duyurulur"

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?