Ermenek'te üç bacaya girildi yine sonuç yok

Ermenek'teki maden ocağı kazasıyla ilgili açıklama yapan Bakan Yıldız, henüz herhangi bir sonuç alamadıklarını zamana ihtiyaçları olduğunu belirtti

Ermenek'te üç bacaya girildi yine sonuç yok

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan maden faciasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Yıldız, devlet olarak üzerlerine düşeni yapmaya devam ettiklerini ancak tavsiyelere de açık olduklarını söyledi.

İşte Yıldız'ın açıklamalarından satır başları: Üç bacaya da girildi ancak sonuç alınamadı. Basınçlı suyun etkisiyle tahribatın olduğunu görüyoruz. Yemek yenilen yere yaklaşık 25 metrelik bir mesafe var. Eğer tavanda göçmeler varsa daha fazla zaman ihtiyacımız var. Tavsiyeleri olanlar oluyor biz bunların her birisine açık olduğumuzu söyledik. Oturduğumuz yerden bekleyip de tavsiyeleri beklediğimiz şeklinde yorumlanmasın bu. Bizim yol haritamız var çalışıyoruz ama ola ki tavsiyesi olanlar varsa onu da dinleyebiliriz dedim. Hassasiyet gösteren özel ve kamudan gelen arkadaşlarımız var. Bakıyorlar sahaya. Önerilerini dinliyoruz.

Gerçekçi olmamız lazım. Bilmediğiniz bir tabloyu önceden tahmin etmek sizi yanıltabiliyor. O yüzden süre vermekten ısrarla kaçınıyoruz. Ümidimiz o ki oradaki işçi kardeşlere bir an önce ulaşmaktır amacımız. Süre vermemiz gerçekçi olmaz.

BORÇLARI ERTELENECEK

Ermenek’te 1500 civarında işçimiz çalışıyor. İşçilerimizin kredi borçlarını bankalarımız 3 ay süreyle erteliyorlar. Yer altındaki işçilerimizin kredi borçlarını da Halkbankası genel müdürlüğü siliyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2014, 16:27
banner53
YORUM EKLE

banner39