banner15

Eruh Kaymakamına saldırı hazırlığındaki 14 PKK'lı tutuklandı

Eruh belediyesine görevlendirilen Kaymakam Murtaza Dayanç'a suikast hazırlığındaki PKK'lıların aralarında bulunduğu 14 kişi tutuklandı.

Eruh Kaymakamına saldırı hazırlığındaki 14 PKK'lı tutuklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Siirt'in Eruh ilçesinde PKK/KCK'ya yönelik operasyonda, gözaltına alınan ve İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında Eruh Belediyesine görevlendirilen Kaymakam Murtaza Dayanç'a suikast hazırlığındaki 18 kişiden 14'ü tutuklandı.

PKK/KCK tarafından belediyelerde görevlendirilenlerin hedef alındığı yönünde istihbaratı değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekiplerince KHK gereği Eruh Belediyesine görevlendirilen Kaymakam Dayanç'a bombalı ve silahlı eylem planladığı tespit edilen, PKK'ya yardım ve yataklıkta bulunan ve işbirlikçilik yapanlara yönelik Eruh ilçesinde ekim ve kasım ayında gerçekleştirilen 3 ayrı operasyonda gözaltına alınan 18 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki ifadelerinden sonra mahkemeye çıkarılan zanlılardan 14'ü "terör örgütü üyeliği, terör örgütüne yardım ve yataklık etmek, örgüte lojistik destek sağlamak" suçlarından tutuklanırken, 4 kişi adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

PKK/KCK'nın eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, KHK gereği Eruh Belediyesine görevlendirilen Kaymakam Dayanç'a bombalı ve silahlı eylem planladığı tespit edilen, PKK'ya yardım ve yataklıkta bulunan ve iş birlikçilik yapanlara yönelik Eruh'ta operasyon düzenlenmişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 11:43
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48