banner39

Eruygur duruşmaya gelmedi

Şener Eruygur, Adli Tıp tarafından verilen duruşmalara katılmasında sakınca olmadığı yönündeki rapora rağmen savunma için bugünkü duruşmaya gelmedi

Güncel 21.06.2012, 10:58 21.06.2012, 11:50
Eruygur duruşmaya gelmedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ergenekon davasında sağlık sorunları nedeniyle tutuksuz yargılanan Şener Eruygur, savunmasını vermesi için çağrıldığı duruşmaya gelmedi. Adli Tıp Kurumu'ndan gelen son raporda Eruygur'un duruşmalara katılmasında sakınca olmadığı belirtilmişti. Eruygur, mahkemeye rahatsızlığı nedeniyle duruşmaya katılamayacağını belirten bir mazeret dilekçesi gönderdi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 68'1 tutuklu 273 sanıklı Ergenekon davasının 192. duruşmasına savunmasını yapması için çağrılan eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur, mahkemeye mazeret dilekçesi gönderdi. Sağlık sorunları nedeniyle tutuksuz yargılanan Eruygur için Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'ndan gönderilen son raporda, duruşmalara katılmasında bir sakınca olmadığı belirtilmişti.

Bu rapor üzerine mahkeme heyeti, bugüne kadar duruşmalara katılmayan ve savunmasını yapmayan Eruygur'u, savunmasını yapması için bugünkü duruşmaya davet etmişti. Ancak duruşmaya gelmeyen Eruygur, mahkemeye gönderdiği dilekçe ile tansiyon rahatsızlığı nedeniyle mazeretli sayılmasını talep etti.

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?