Erzurum'un içme suyuna PKK engeli

Erzurum Tekman ilçesine içme suyu getirilmesi çalışmaları yapan ekibin 2 aracı PKK tarafından gaspedildi

Erzurum'un içme suyuna PKK engeli

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Erzurum Tekman ilçesinde kamu hizmeti veren iki pikap, PKK üyelerince gasbedildi.

Elektrik arızasına giden Aras Elektrik Dağıtım Şirketine ait pikap ile ilçeye 40 kilometre uzaklıktan içme suyu getirilmesi amacıyla yapımı süren projede çalışan görevlilerin bulunduğu Erzurum Büyükşehir Belediyesine ait pikap, yol kesen PKK tarafından durduruldu.

Araçlara ve görevlilerin cep telefonlarına el koyduktan sonra pikaplardan indirilen 6 görevliye "Bir daha buraya gelmeyin, Erzurum Büyükşehir Belediyesinin burada hizmet etmesini istemiyoruz" diyerek tehditte bulunuldu.

EKİPLER KOLLUK KUVVETLERİYLE BERABER ÇALIŞACAK

Aras Edaş İl Koordinatörü Hüseyin Öcal, yaptığı açıklamada, elektrik arızasına giden ekiplerin araçlarına Hamzanlar köyünde PKK üyelerince el konulduğunu söyledi.

Ekiplerin kamu hizmeti verdiğini ve can güvenliklerinin kalmadığını belirten Öcal, "Bu olayların artmasının ardından biz de ekiplerimizi arızalara yalnız göndermeme kararı aldık. Yanlarında kolluk kuvveti olmadan arızaya gitmeyecekler" diye konuştu.

Öcal, teröristlerin gasbettikleri aracın takip cihazını söktüğünü ve orada bulunan ikinci araca kiralık olması nedeniyle el koymadıklarını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 18:25
banner53
YORUM EKLE

banner39