banner39

ESAM'dan Milli Görüş Sempozyumu

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın 10. vefat yıldönümünde Uluslararası Milli Görüş Sempozyumu düzenliyor.

Güncel 01.01.2021, 18:28 04.01.2021, 16:36
ESAM'dan Milli Görüş Sempozyumu

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın 10. vefat yıldönümünde Uluslararası Milli Görüş Sempozyumu düzenliyor. ESAM'dan yapılan duyuru şu şekilde:

"2021 yılı 54. Hükümetin Başbakanı ve Millî Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 10. yılıdır. Hayatının tamamında Türkiye’nin maddî ve manevî olarak kalkınması için büyük gayretler sarf eden Necmettin Erbakan; ahlâkî ve manevî değerlerin ön plânda tutulması, sanayileşmenin sağlanması, adil bir ekonomik düzenin kurulması, şahsiyetli bir dış politikanın yürütülmesi, millet ile devletin kaynaştırılması ve hukukun üstünlüğü gibi önemli yaklaşımları ile hem Türkiye’de hem de İslâm Dünyasında önemli ve etkili bir isim olmuştur.
Necmettin Erbakan’ın öncülüğünde kurulan Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) tarafından Erbakan’ın vefatının 10. yıldönümü olan 27 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan “4. Uluslararası Millî Görüş Sempozyumu” ile Necmettin Erbakan’ın ve Millî Görüş Hareketi’nin ortaya koyduğu düşüncelerin çeşitli yönlerden değerlendirilmesi ve tartışılması amaçlanmaktadır. Bu bakımdan sempozyumda farklı disiplinlerden akademisyenlerin, uzmanların ve araştırmacıların özellikle aşağıda yer verilen başlıklarda sunacakları bildirilere yer verilecek olup sempozyumun genel çerçevesine uyulması ve konu dışına çıkılmaması şartıyla farklı başlıklarda da bildiri sunulabilmesi mümkündür.
- Millî Görüş Fikriyatı ve Teorik Temelleri
- İslâm Siyaset Düşüncesi ve Millî Görüş Hareketi
- Bilim, Fikir ve Devlet Adamı Olarak Necmettin Erbakan
- Türk Siyasetinde Necmettin Erbakan
- Millî Görüş ve Manevi Kalkınma
- Adil Ekonomik Düzen
- Millî Görüşün Sanayileşme ve Kalkınma Perspektifi
- Millî Görüş ve Adil Bir Hukuk Düzeni
- Millî Görüşün Şahsiyetli Dış Politika Yaklaşımı ve D-8 - Millî Görüş Belediyeciliği
- Millî Görüşün İç Politika ve Güvenlik Yaklaşımı

Önemli Tarihler

- Özet Gönderimi İçin Son Tarih: 5 Şubat 2021
- Kabul Edilen Özetlerin Açıklanması: 15 Şubat 2021
- Sempozyum Programının İlânı: 20 Şubat 2021
- Sempozyum Tarihi: 27 Şubat 2021 Cumartesi
- Tam Metinler İçin Son Gönderim Tarihi: 15 Nisan 2021
Sempozyum Başvuru Yöntemi
4. Uluslararası Millî Görüş Sempozyumunda bildiri sunmak isteyenlerin sempozyum@esam.org.tr adresine bildiri özetlerini göndermeleri gerekmektedir.
Türkçe, Arapça veya İngilizce dillerinde bildiri sunulabilmesinin mümkün olduğu 4. Uluslararası Millî Görüş Sempozyumuna gönderilecek bildiri özetlerinin 150-300 kelime arasında olması ve 3-5 adet arasında anahtar kelime içermesi gerekmektedir. Türkçe sunulacak bildiriler bakımından İngilizce özet ve anahtar kelimelerin, İngilizce ve Arapça sunulacak bildiriler bakımından ise Türkçe özet ve anahtar kelimelerin bildiri özetini içeren dosyaya dâhil edilmesi gerekmektedir. Bildiri özetlerinde yazarın ad ve soyadına yer verilmemesi ve bildiri özetlerinin word dosyası hâlinde gönderilmesi gerekmektedir.
Sempozyumda sunulan ve tam metinleri gönderilen bildiriler ESAM Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Dergisi’nde “4. Uluslararası Millî Görüş Sempozyumu Özel Sayısı”nda ve “Prof. Dr. Arif Ersoy Özel Sayısı”nda yayınlanacaktır.
dergipark.org.tr/esamdergisi

Kaynak: esam.org.tr

banner53
Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?