banner39

Eylemci operasyonunda cephanelik çıktı

Gezi Parkı eylemlerine katılan bazı gruplara yönelik başlatılan operasyonlar sırasında çok sayıda silah ve kesici-delici alet ele geçirildi

Güncel 21.06.2013, 14:14 21.06.2013, 14:18
Eylemci operasyonunda cephanelik çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'da Gezi olaylarının içerisinde yer aldığı belirlenen MLKP ve ESP'ye yönelik operasyonda; tabancadan bombaya, muştadan havai fişeğe kadar çok sayıda malzeme ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan 34 kişi daha bugün adliyeye sevk edildi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü 18 Haziran 2013 tarihinde MLKP ve ESP'ye yönelik operasyon yapmış ve 67 kişiyi gözaltına almıştı. Zanlılardan 33'ü dün, 34'ü de bugün adliyeye sevk edildi. Baskın yapılan adreslerde yapılan aramalarda ise bomba, sis bombası, havai fişek, tabanca, muşta, sapan, gaz maskesi, baret, eldiven, bilye, telsiz, dürbün, bomba yapımında kullanılan amonyum nitrat ve elektronik düzenek, sprey boya ile gaz bombası ele geçirilmişti.

Elde edilen malzemeler İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sergilenerek basına gösterildi. Malzemeler arasında bulunan bomba ve bomba yapımında kullanılan malzemeler dikkat çekiyor. Göstericilerin Gezi Parkı protestoları ve diğer eylemlerde kullandıkları iddia edilen ve inşaat demirinden yapılan sapanlar ile torbalar dolusu misket yer alıyor.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?