banner15

Eylemciler NTV'nin Ankara temsilciliğini bastı

NTV'nin Ankara temsilciliğini basan bir grup eylemci pencereden pankart asarak propaganda yaptı. Eylemciler daha sonra polisin müdahalesiyle gözaltına alındı

Eylemciler NTV'nin Ankara temsilciliğini bastı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

NTV Ankara Temsilciliği, kendilerine Devrimci Parti üyesi olduğunu iddia eden kişiler tarafından basıldı. Binaya gelen 20 kadar gösterici içeri girerek çalışanları etkisiz hale getirdi.

Nene Hatun Caddesi üzerindeki binanın ön yüzüne "Emperyalızime karşı aziz olunmalı G20 defol. Devrimci Parti" yazısı asan 3 kişi balkondan, diğer göstericiler ise binanın içinde sloganlar attı.

Olayın duyulması üzerine çok sayıda polis ekibi televizyon binası önüne geldi. Polis, çevrede güvenlik önlemi aldı. Polis ekiplerinin müdahale için Çevik Kuvvet ekiplerinin gelmesinin beklendiği kaydedildi.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Eylem, polis müdahalesiyle son buldu. Olayın duyulmasının ardından gelen Çevik Kuvvet ekipleri içeri girerek 9 eylemciyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan eylemciler Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Eylemciler, Nene Hatun Caddesi üzerindeki binanın ön yüzüne "Emperyalizme karşı aziz olunmalı. G20 defol. Devrimci Parti" yazısı asmıştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 11:52
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35