banner15

Eylül bitmedi ama kış kapıya dayandı

Eylül ayı henüz bitmedi ama şimdiden kış sert geçecekmiş mesajı veren haberler gelmeye başladı. Ardahan-Ardanuç Karayolunda kar ve tipi dolayısıyla yolda mahsur kalan araç ve içerisindeki vatandaşlar, AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı.

Eylül bitmedi ama kış kapıya dayandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ardahan'ın yüksek kesimlerinde bugün sabah saatlerinde kar ve tipi etkili oldu. Kar ve tipinin bastırdığı yola hazırlıksız çıkan araçlar yolda mahsur kaldı. Mahsur kalan vatandaşların durumu Kriz Merkezine bildirmeleri üzerine Ardahan - Ardanuç Karayoluna karayolları ve AFAD ekipleri sevk edildi.

Ekipler karlı yolları açarak mahsur kalan çok sayıda araç ve içerisindeki vatandaşları kurtardılar.

Eylül  henüz bitmedi ama şimdiden sert geçecekmiş gibi haberler gelmeye başladı.

Gelen bu haberler aynı zamanda bu kışın çok sert geçeceğini iddia eden uzmanları da haklı çıkaracak gibi görünüyor.

METEOROLOJİ'YE GÖRE YAZ GERİ GELECEK

Ancak Meteoroloji, ülke genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkarak 2 ila 6 derece yükseleceğini açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Ülkemizde halen mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının, cuma günü iç ve batı kesimlerden başlayarak artacağı, hafta sonu ve gelecek haftanın ilk günlerinde de ülke genelinde artmaya devam ederek mevsim normallerinin 2 ila 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

30.09.2016 Cuma günü ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde görülecek yağışların Trabzon ve Rize ile Artvin'in kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hafta sonu ve haftanın ilk günleri ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor" denildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 17:59
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35