banner39

Fatih'te 'Kardeşlik ve Adalet Yürüyüşü'-FOTO

Özgür-Der, Kürt sorununda 'çözüm süreci'ne destek olmak amacıyla Fatih'te yürüyüş düzenledi

Güncel 27.04.2013, 23:14 27.04.2013, 23:22
Fatih'te 'Kardeşlik ve Adalet Yürüyüşü'-FOTO

Özgür-Der, İstanbul Fatih'te ''Kardeşlik ve Adalet Yürüyüşü'' düzenledi.

Fatih Postanesi önünde toplanan kalabalık, kardeşlik ve adalet mesajları içeren sloganlarla Saraçhane'ye yürüdü. Özgür-Der'in çağrısıyla yapılan yürüyüşte "Ulusçuluk ve Zulmün Karşısında, Kardeşlik ve Adaletin Yanındayız!", "Kardeşlik ve Adalet, Barışın ve Çözümün Teminatıdır!"; "Kendin İçin İstediğini Kardeşin İçin de İste! (Hz. Muhammed-sav-)" pankartları taşınırken "İnsanız, Ümmetiz, Kardeşiz!"; "Kurtuluş İslam'da, Gerçek Çözüm Kuran'da!"; "Ne Mutlu İnsanım Diyene! Sadece Rabb'ine Kul Olabilene!"; "Türk-Kürt Ulusalcılığı Ayrıştırır, İslam Kardeşliği Birleştirir!" sloganlarının yazılı olduğu dövizler taşındı.

Yürüyüşte silahların susturulduğu bir ortamın Türkiye halkları için önemli olduğu, savaşın Müslüman halkları düşmanlaştırmaya hizmet ettiği vurgulandı.

Özgür-Der Genel Başkan Yardımcısı Kenan Alpay da yaptığı konuşmada Kürt sorununun çözümü için gerekli olan kardeşlik ve adaletin ancak İslami çözüm ile mümkün olabileceğini açıkladı. Alpay konuşmasının devamında çözüm sürecini sabote etmek ve halkın sürece desteğini azaltmak için özellikle ulusalcı ve Kemalist kesimlerin tamamen yalan ve iftiraya dayalı ortaya attıkları propagandalara dikkat çekti. Türkiye'nin bölüneceği ya da çözüm sürecinin ABD tarafından planladığı gibi iddiaların temelden asılsız ve çürük olduğunu, halklar arasında kin ve düşmanlığa yol açan, gencecik insanların ölümüne neden olan sürecin nihayete erdirilmesinin hayırlı bir olay olduğunu ve herkes tarafından desteklenmesi gerektiğini belirtti.

 

Yorumlar (2)
Abdullah S. 9 yıl önce
pankartlar güzel ancak ne mutlu insanım diyene yazılmış Türkler insan değilmiymiş...Zaten kavim kavim gelen insanlıktır...ama bunu anlamakta çok zor iştir...Artık lütfen şu Türkllüğünüzü kabul edin veya başka bir ırka mensupsanız söyleyin bu ırkçılık değil ırk kavramı bir gerçek...
Halil 9 yıl önce
türkler de elbette insan ama türklük övünme aracı olamaz. daha kötüsü de eğer birileri ırklarını övünme aracı olarak öne çıkartırsa, diğerlerini aşağılamış olur. bu yüzden yukarıdaki eylemde taşınan pankart çok anlamlı ve doğru. insanlık değerlerinde buluşmak ve sadece rabbe kul olmak çok güzel bir çözüm.
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?