banner39

banner35

FETÖ öğretmenlerine fotoğrafla takip

Darbe girişimi sonrası FETÖ'ye ait okulların kapatılmasının ardından bu okullarda görev yapan öğretmenlerin takibi için e-okul sistemine fotoğraf zorunluluğu getirildi

Güncel 12.08.2016, 11:40 12.08.2016, 11:40
FETÖ öğretmenlerine fotoğrafla takip

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Darbe girişiminin ardından kapatılan özel okullardan başka okullara geçecek olan yönetici ve öğretmenlerin takibi için, e-okul sistemine fotoğraflarının yüklenmesi zorunluluğu getirildi.

Darbe girişiminden sonra, OHAL kapsamında Kanun Hükmünde Kararnamelerle FETÖ ile ilgisi olduğu gerekçesiyle birçok eğitim kurumu kapatıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığı tarafından OHAL tedbirleri kapsamında hazırlanan genelge ile açık olan özel okullarda görev yapan yönetici ve öğretmenlerin e-okul sistemine fotoğraflarının da girilmesi zorunlu hale getirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu imzasıyla 3 Ağustos'ta Türkiye'deki bütün özel okullara gönderilen 'MEB Güvenlik Genelgesi ve OHAL Tedbirleri' konulu açık olan eğitim kurumları ilgilendiren genelgede şöyle denildi:

"Tüm özel eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmen bilgilerinin yanında fotoğraflarının da bundan sonra e-okul ve ilgili diğer veri tabanlarına kaydedilmesi ve kaydettirilmesi, halen görev yapmakta olanlardan e-okul sisteminde fotoğrafı bulunmayanların ise temin edilerek, azami 60 iş gününde e-okul sistemine eklenmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim."

Yetkililer, daha önce özel eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenlerin e-okul sistemine fotoğraflarının girilmesinin zorunlu olmadığı, yeni genelge ile kapatılan okullardan gelecek olan yönetici ve öğretmenlerin takip edilmesi amacıyla böyle bir genelgenin yayınlandığını söyledi.

Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?