banner15

'FETÖ soruşturmasında 4 bin 359 asker ve sivil tutuklu'

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, FETÖ soruşturması kapsamında şu anda 4 bin 359 asker ve sivil tutuklu bulunduğunu söyledi

'FETÖ soruşturmasında 4 bin 359 asker ve sivil tutuklu'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında makamında açıklamalarda bulundu, soruları cevapladı.

Kodalak, FETÖ soruşturması kapsamında şu anda 4 bin 359 asker ve sivil tutuklu bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Bu rakamlar sürekli değişiyor. Şu anda asker ve sivil FETÖ soruşturmalarında bizim toplam soruşturduğumuz kişi sayısı 10 binin üzerinde. Şu anda bir ilçe nüfusu kadar insanı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturuyor ve bunların 4 bin 359'u tutuklu. Bununla birlikte biz ilk davalarımızı kısmet olursa kesin bir tarih olmamakla birlikte 2017'nin başında açmaya başlayacağız. Bekli 2016'nın son ayında da açtığımız dava veya davalar olabilir ama 2017 ile beraber seri şekilde dava açmaya başlayacağımızı hesap ediyoruz."

Türkiye genelindeki 3 binden fazla hakim ve savcıyla ilgili FETÖ kapsamındaki soruşturmayı tek elden yürüttüklerini belirten Kodalak, "Tüm Türkiye'deki hakim savcı soruşturmasını, tüm Türkiye'deki mülki amir, vali, kaymakam soruşturmasını Ankara Başsavcılığı yürütüyor." dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 14:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35