banner15

FETÖ'cüler plaka tanıma sistemini kapatmış

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünden Sakarya Emniyet Müdürlüğüne atanan Pınarbaşı, Şanlıurfa'da plaka tanıma sisteminin FETÖ'nün toplantılarında verilen talimatla kapatıldığını belirlediklerini söyledi.

FETÖ'cüler plaka tanıma sistemini kapatmış

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünden Sakarya Emniyet Müdürlüğüne atanan Eyüp Pınarbaşı, Şanlıurfa'da plaka tanıma sisteminin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) toplantılarında verilen talimatla kapatıldığını belirlediklerini ifade ederek, "Adam kameraları kapatmış, burada bombalar patlasın, hükümet zora düşsün, ülke kaosa girsin, bunların ağa babaları da istediğini yerine getirsin" dedi.

Vali Güngör Azim Tuna tarafından Şanlıurfa Polisevinde onuruna verilen veda yemeğinde konuşan Pınarbaşı, görev süresi boyunca Türkiye'de ve bölgede çok önemli olaylar yaşandığını hatırlattı. Pınarbaşı, Şanlıurfa'daki görevine başladığı ilk günlerde Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'ya bomba yüklü araçla saldırı yapıldığını ve zanlılardan biri hariç tamamını yakaladıklarını ancak söz konusu şüphelilerin Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye hakimler tarafından serbest bırakıldığını söyledi.

Özellikle şer güçlerinin Ayn-el Arap (Kobani) olaylarıyla daha büyük bir oyun oynamaya başladığını anlatan Pınarbaşı, o dönem yaşadıklarını anlattı.

"Plaka tanıma sistemini kapattılar"

Şanlıurfa'da plaka tanıma sistemi bulunduğunu ve bunun bombalı araç, teröre destek veren şahısların, uyuşturucu taşıyan araçların yakalanmasının kolaylaştırdığını kaydeden Pınarbaşı, sistemin bazı personeller tarafından bilgisi dışında kapatıldığına şahit olduğunu anlattı.

Dönemin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürünün sistemin açılması için kendisine devamlı evrak getirmesi üzerine durumu fark ettiklerine değinen Pınarbaşı, sürekli açık kalması gereken sistemin talimat vermesine rağmen dönem dönem kapatıldığını öğrendiğini vurguladı.

Konuyu araştırırken, yaşadıklarına dayanamayan bir polis memurunun kendisiyle görüşmek istediğini ifade eden Pınarbaşı, "Oturduk konuştuk, başladı anlatmaya. 'İki yıldan bu yana perşembe günleri şubenin cemaat toplantıları oluyor onlara gidiyorum. Mustafa Hoca diye biri var, bize dini konularda falan bir şeyler anlatıyor. Bir gün bu hocanın bizim bir arkadaşımıza bu plaka tanıma sisteminin çok önemli olduğunu ve sakın açılmaması gerektiğini söylediğini duydum. Sizden açılması için yazıların geldiğini, bu yazıların sümen altı yapılarak açılmadığını söyledi.' Bu inanılacak bir şey değil.

Devletin maaşını alıyor polis memuru ve kameraları cemaatin toplantısında talimatla kapatıyor ve yazılı talimatla açmıyor. Bunlara şimdi herkes inanıyor da o günün şartlarında inanmak bizim için de çok zordu. Yani benim üst tarafımda, MOBESE odasında oturan memur bizim kafamıza sıksa bundan daha iyi. Adam kameraları kapatmış, burada bombalar patlasın, hükümet zora düşsün, ülke kaosa girsin, bunların ağa babaları da istediğini yerine getirsin. Tabii bu memurların hepsi ihraç oldu ama tutuklanmadılar. Bunların 4'ünün telefonunda ByLock çıktı. Bu söylediğim 2 yıl önceki olay. Şu anda 4'ü de tutuklu. Bunların 'Mustafa Hoca' dediği kişinin kimliğini önce tespit edemedik sonra uzun uğraşlar sonunda polislerin ders aldığı kişinin Siverek'te öğretmenlik yapan Fatih Kılıç diye birinin olduğunu tespit ettik."

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2016, 18:49
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48